Znaczenie luster w aranżacji wnętrz w stylu feng shui

lustra dekoracyjne

Według wierzeń feng shui lustro jest bardzo ważnym elementem pomieszczenia, jego zadaniem jest równowaga mocy i złej energii, a także pomnażanie tej dobrej. Powieszone jednak w nieodpowiednim miejscu, może działać na niekorzyść mieszkańców.

Lustra dekoracyjne według feng shui

lustra dekoracyjne Kupując lustro, niezależnie od stylu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość odbijanego obrazu, czy zwierciadło go nie zniekształca. Według stylu feng shui nie należy wieszać luster bez obramowania, ani tych złożonych z wielu małych kawałków, gdyż może powodować to rozproszenie energii chi. Najlepszym miejscem na lustro dekoracyjne jest przedpokój, salon lub łazienka. Natomiast feng shui odradza wieszania ich w sypialni, kuchni czy salonie dziecięcym, a także naprzeciwko drzwi wejściowych, gdyż ich odbicie daje wrażenie długiego korytarza symbolizującego długą drogę do osiągnięcia celu. Poza tym omijać należy prawej strony przedpokoju, gdyż zwierciadło umieszczone po tej stronie wprowadza nerwową atmosferę w domu, objawiającą się częstymi kłótniami. Myśląc o feng shui w domu, poza odpowiednim usytuowaniem przedmiotów warto także pamiętać, że niezbędne jest odpowiednie umeblowanie, a mianowicie naturalne drewno. Dobrze sprawdzą się tutaj meble shabby chic czy nowoczesne meble czarno-białe będące odwzorowaniem Yin i Yang. Jednak zdecydowani powinniśmy postawić na minimalizm w związku z czym lampy w stylu prowansalskim czy retro zdecydowanie powinniśmy sobie darować.

Lustra pełnią bardzo ważną rolę w aranżacji feng shui, jednakowoż ich dobór oraz umiejscowienie nie jest obojętne dla tego stylu. Ważne jest by przy ich umieszczaniu pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą na swobodny przepływ energii chi.