Zbadaj stan włosów dzięki trichoskopii

Patologii włosów oraz skóry głowy (skalpu) poświęcony jest oddzielny dział dermatologii, który nosi nazwę trychologii i został w ostatnich latach znacznie rozwinięty. Wielu mężczyzn bagatelizuje problemy z włosami, przypisując je niekorzystnym genom. Natomiast kobiety nagminnie łykają suplementy na porost włosów bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Szybka diagnoza łysienia dzięki wykonaniu trichoskopii

trichoskopiaNajlepszy w tym wypadku jest tzw. złoty środek, a zatem udanie się do specjalisty. Zdiagnozuje on nasze kłopoty na podstawie badań i określi jasno, jaka jest przyczyna schorzenia oraz jak mu zaradzić. Badania nie należą do tanich, jednak w większości przypadków jedna wizyta z badaniem rozwiązuje nasz problem na dobre. Podstawowe badanie nosi nazwę trichoskopia i polega na wykonaniu zdjęć w bardzo dużym przybliżeniu kilku fragmentom skalpu wraz z włosami. Urządzenie do wykonywania trichoskopii to dermatoskop. Obrazy prezentują dokładnie stan skaplu, mieszków włosowych oraz łodyg włosów. Jak łatwo się domyślić, badanie nie jest to bolesne i zabiera niewiele czasu. Ponadto, badane włosy zostają bez szwanku na swoim miejscu. Fotografie następnie analizuje trycholog. Najczęściej dzięki trichoskopii diagnozuje się, z jakim typem łysienia mamy do czynienia (androgenowe, telogenowe, polekowe, plackowate, bliznowaciejące). Często dobór odpowiedniego leku czy kosmetyku wyeliminuje problem, tak wstydliwy dla mężczyzn, oraz w sposób szczególny dla kobiet.

Nie istnieją specjalne wymagania, jeśli chodzi o przygotowanie się do badania, prócz bardzo obciążających zabiegów krótko przed wizytą u trychologa, takich jak farbowanie, poddawanie ondulacji lub silne oczyszczanie. Zmieni to naturalny stan skóry głowy i zaburzy diagnozę. Nie czekajmy z badaniem – terapia może zwrócić nam bujną fryzurę i pewność siebie.