Zastosowanie listew wykończeniowych

Aspekty wykończeniowe pełnią bardzo ważną rolę podczas urządzania mieszkania. Nie tylko meble oraz pozostałe wyposażenie stanowią o efekcie końcowym. To, jak te elementy wyposażenia będą się prezentowały zależy również od sposobu wykończenia ścian i podłóg.

Funkcjonalne listwy do wykończenia podłóg

listwy przypodłogowePraktyczne sposoby na wykończenie podłóg mogą też wyróżniać się wysoką estetyką. Tak jest właśnie w przypadku funkcjonalnych listew przypodłogowych, które doskonale dopasowują się do każdej przestrzeni. Listwy przypodłogowe świetnie komponują się z aranżacją klasyczną oraz nowoczesną, równie dobrze z rustykalną czy skandynawską. Montaż takich listew jest niezmiernie prosty, a lista zalet długa – dlatego wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Estetyczne listwy przypodłogowe zapewniają ochronę przed zabrudzeniami i wilgocią. Bardzo dobrze radzą sobie też z ewentualnymi nierównościami powierzchni, powodują wrażenie spójnej całości. W specjalnym tunelu listwy można schować nieestetyczne kable, aby nie było ich widać w otoczeniu mebli i pozostałego wyposażenia. Najczęściej wykorzystywane są do wykończenia podłóg listwy mdf – są niezwykle uniwersalne w zastosowaniu, pasują do każdego wnętrza. Dużą popularnością cieszą się też listwy drewniane, które wyróżnia elegancki wygląd, można je także dopasować do do koloru podłogi. Niekiedy stosowane są też bardzo solidne i trwałe listwy aluminiowe albo z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Niezależnie od rodzaju listew, wszystkie doskonale pełnią swoje funkcje wykończeniowe i zabezpieczające podłogę przed uszkodzeniami.

Połączenie wysokiej estetyki z funkcjonalnością zawsze powoduje rewelacyjny efekt oraz satysfakcję z użytkowania. Wybór listew przypodłogowych jest tak duży, że swobodnie można dopasować odpowiedni wariant do określonej aranżacji oraz rodzaju pomieszczenia.