Zasady dotyczące aranżacji wnętrz

 

Od kilkunastu lat zajmuję się aranżacją wnętrz mieszkalnych. Jest to niezwykle trudny zawód, który polega nie tylko na znajomości nowoczesnych sposobów urządzania, ale również wymaga od architekta umiejętności obserwacji oraz słuchania klientów, którzy mają naprawdę bardzo zróżnicowane potrzeby oraz wymagania. 

Specjalista od aranżacji

aranżacja wnętrzSwoją przygodę z architekturą zaczęłam w wieku 25 lat. Zauważyłam, że bardzo interesują mnie nowoczesne rozwiązania dla mieszkań oraz domów, a dodatkowo wiele osób mówiło mi, że mam naprawdę bardzo dobry gust. W mojej pracy jednak nie jest to najważniejsze, gdyż zawsze muszę pamiętać o tym, że mieszkanie, które urządzam nie jest przeznaczone dla mnie, ale dla ludzi, którzy już mają swoje preferencje oraz wyobrażenia, dlatego najistotniejszym elementem jest rozmowa oraz obserwacja, która pozwala na odkrycie potrzeb danego klienta. w gruncie rzeczy projekt jest już zakodowany w głowie osoby, która prosi mnie o pomoc, więc umiejętność wizualizacji oraz dociekliwość sprawiają, że moi klienci są bardzo zadowoleni z efektów końcowych i niejednokrotnie twierdzą, że zaproponowana aranżacja wnętrz jest taka, jak w ich marzeniach oraz wyobrażeniach. W ciągu piętnastu lat pracy w tym zawodzie wiele się nauczyłam. Wiem, że czasami jest ciężko sprostać wymaganiom klienta, ponieważ oczekuje on niemożliwego, dlatego ważną cechą każdego architekta jest umiejętność zastopowania niektórych pomysłów. Nauczyłam się również, że nie warto zbytnio narzucać klientowi swoją wizję, gdyż każdy z nas ma inny gust oraz oczekuje zupełnie różnych efektów.

Bardzo lubię swoją pracę i uważam, że jest niezwykle kreatywna i pouczająca, natomiast głównym powodem, dla którego nie zamierzam zrezygnować z aranżacji wnętrz jest fakt, iż w tej pracy poznaję niesamowite osoby, z którymi często się zaprzyjaźniam po zakończeniu projektu.