Zaprojektowanie nowych kartonów i kopert foliowych

koperty foliowe

Pracuję w dość dużej korporacji, która zajmuje się między innymi projektowaniem oraz wykonywanie kartonów i kopert na zlecenie. Ja obecnie znajduję się w dziale projektowania kartonów oraz kopert. Zawsze chciałam pracować w dziale projektowym, ale może cel mógłby być bardziej wymagający.

Koperty foliowe w różnych kolorach

koperty foliowePrzecież zaprojektowanie kartonów wcale nie jest trudne. Nawet dość szybko idzie mi projektowanie, ale musze robić oraz tak ciągle poprawki. Wiecie jak ma się szefa nad sobą to trzeba go słuchać. Nawet jeśli mu kolor nie pasuje, ważne by był zadowolony z projektu. W końcu i tak przyznaje mi racje do mojego pierwotnego projektu, ale cóż można w tej kwestii zrobić. Przynajmniej te koperty od razu akceptuje, chociaż tyle. Ostatnio wymyśliłam, że opakowania kartonowe muszą czymś się wyróżniać. Dlatego też zaprojektowałam taki krój kartonu, by miał nie miał wyciętych uchwytów, ale miał takie uchwyty zwisające z grubego sznura. Ponadto kartony te będą miały otwieraną pokrywkę, która będzie połączona z kartonem, tak by stanowiła jedną całość. Zaszalałam też w kolorach, gdyż kartony fasonowe jakie do tej pory spotykaliśmy są takie nijakie, bezosobowe. A ja dzięki użyciu żywych kolorów moje kartony staj ą się wyjątkowe. Zwłaszcza dzieci będą chciały mieć coś takiego u siebie. A odnośnie kopert, to też staram się by nie były one białe, a wręcz przeciwnie kolorowe. Dobrej jakości koperty foliowe, mimo, iż są wykonane z foli to i tak mogę zaprojektować je w kolorach. Folię łatwo zabarwic odpowiednim barwnikiem.

Pomyślałam, że stworze takie koperty foliowe wypukłe, tak by nie były z zewnątrz płaskie, ale tylko w środku były płaskie. Z kolei koperty bąbelkowe można było by zmienić pod kątek kolory tej foli bąbelkowej w środku, ale nad tym muszę jeszcze popracować.