Zalety czerwonej koniczyny w okresie menopauzy

Okres przekwitania ma dla kobiet różne barwy. Niewątpliwie jest wiele jego zalet. Ale niestety najczęściej kobiety mówią o tych negatywnych stronach. Dotkliwe bowiem stają się w tym czasie objawy ze strony organizmu. Zdecydowana większość kobiet w wieku menopauzalnym ich doświadcza.

Działanie czerwonej koniczyny na objawy menopauzy

czerwona koniczyna menopauzaObjawy okresu menopauzy można znosić lub łagodzić za pomocą terapii hormonalnej. Niestety to rozwiązanie ma też wiele wad. Wpływa bowiem na cały organizm, m. in. zwiększając ryzyko nowotworów. Dlatego często kobiety wolą sięgnąć po bardziej naturalne sposoby. Jednym z nich jest czerwona koniczyna menopauza dzięki niej daje dużo lżejsze objawy. Jest to popularna roślina, którą można spotkać w parkach czy na łąkach. Bogata w mikro- i makroelementy oraz witaminy A, B, C, E i P. Menopauzę łagodzi dzięki izoflawonom. Są to związki, które mają podobne działanie jak żeńskie hormony płciowe – estrogeny. Jest szansą dla kobiet, które mają przeciwwskazania do terapii hormonalnej, jak na przykład zakrzepica żył głębokich czy udary mózgu. Wyciąg z czerwonej koniczyny zmniejsza uderzenia gorąca i nadmierną potliwość, poprawia pracę serca, nastrój i jakość snu, zwiększa libido. Przysługuje się też do zmniejszenia bólów głowy i stawów. Preparaty z koniczyną można kupić w aptece czy sklepie zielarskim – są łatwo dostępne nawet w małych miejscowościach. 

Czerwona koniczyna jest alternatywą dla kobiet, które nie mogą lub nie chcą korzystać z terapii hormonalnej. Przyjmowanie wyciągu z tej rośliny w dużym stopniu łagodzi objawy menopauzy w naturalny i bezpieczny dla organizmu sposób. Przy obecnej „modzie” na to, co ekologiczne i naturalne, jest to często wybierana forma walki z męczącymi objawami okresu przekwitania.