Zakup pierwszych bucików

Kiedy tylko zauważyłam, że mój szkrab zaczyna samodzielnie wstawać wiedziałam, że jeszcze chwila a już będzie biegał po domu. Stwierdziłam więc, że lada dzień przyjdzie konieczność zakupu pierwszych w życiu bucików. Wiem jak ważny jest to temat, dlatego postanowiłam poważnie podjeść do zakupu, nie decydując sie na pierwsze lepsze ładnie wyglądające buciki. 

Profilaktyczne obuwie jako pierwsze buciki

pierwsze bucikiKażda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej, a źle dobrane obuwie może mieć negatywny skutek na późniejszy rozwój małej stópk. Swoje poszukiwania idealnych butów zaczęłam od internetu. Wtedy narodziło się pytanie czy warto zakupić obuwie profilaktyczne. Niby lekarz pediatra nie zauważył żadnych nieprawidłowości, więc po co miała bym czemukolwiek zapobiegać. Jednak rozglądając się po sklepach ciężko było znaleźć wśród zwykłych dziecięcych butów coś porządnego. Buciki były albo mało stabilne, albo ze sztucznego, potliwego materiału, albo miały tak twardą podeszwę, że w ogóle się nie zginała, nic co nadawałoby się na pierwsze buciki dla malca, który w końcu dopiero co zaczyna chodzić, a jego nóżka dopiero się rozwija i nabiera kształtów. Co innego było wśród butów profilaktycznych. Ich cholewka była wysoka, zabezpieczająca kostkę, wszystkie wykonane były ze skóry, Od dawna wiadomo, że skóra to najlepszy materiał dla stóp pozwalający na ich oddychanie. Poza tym dobrze dopasowuje się do kształtu i jest wodoodporny. Jednak to nie jedyna zaleta, jakie posiada obuwie profilaktyczne. Praktycznie większość modeli miała idealną podeszwę. Antypoślizgową i elastyczną.

Nie chodziło już o to, że buty profilaktyczne są najlepsze jako pierwsze buciki. Bardziej chodziło o to, że wśród producentów obuwia dziecięcego dla takich maluchów, obuwie profilaktyczne cechuje się znacznie lepszą jakością. Dlatego zdecydowałam się właśnie na ich zakup.