Zakup bezzbożowej karmy dla kota

 

Kot – to drapieżnik. Żywi się mięsem. To mięso najczęściej sam sobie łapie. Dzikie koty doskonale są przystosowane do życia (przetrwania). Prawdopodobnie jedzenia nigdy im nie zabraknie, ponieważ dopóki człowiek będzie wyrzucał jedzenie, dopóty myszy będą gnieździć się wszędzie tam, gdzie jest to jedzenie. Dlatego kot nigdy nie będzie głodny. 

Koty domowe i ich dieta

odpowiednia bezzbożowa karma dla kotaInaczej ma się sprawa z kotami, które są tzw. niewychodzące. To znaczy, że człowiek trzyma kota w domu i nie wypuszcza go w ogóle na zewnątrz. Tym samym kot nie może sobie nic upolować i jest skazany na „sztuczne” żywienie przez swego pana. A kot to drapieżnik. Potrzebuje zbilansowanej diety, odpowiedniej dla niego. Na wolności, kot sam sobie tę dietę znajduje. W domu, nie ma takiej szansy. To człowiek powinien karmić kota tak, aby ten nie chorował na różne choroby układu trawiennego. Do tego potrzebna jest odpowiednia bezzbożowa karma dla kota. Dlaczego bezzbożowa? Lepiej unikać nadmiernej ilości produktów mącznych w żywieniu kota. Podstawą jego diety powinno być mięso w różnej postaci. Mogą to być ryby, mięso wołowe, czy inne. Trzeba pamiętać o tym, że kocia szczęka nie porusza się na boki, jedynie w górę i w dół. Dlatego karma dla kota powinna być o drobnej konsystencji, a wszelkie kości to kot najwyżej może oblizać. Zjeść ich nie zje. Kot – jako ssak także potrzebuje witamin, oraz minerałów. Nie należy o tym zapominać i „paść” kota jedynie mlekiem z chlebem. To może być dla niego niebezpieczne.

Bezzbożowa karma dla zwierząt domowych (ssaków mięsożernych) jest jak najbardziej odpowiednią dietą dla naszych milusińskich. Jeśli ktoś ma np. świnkę morską, to może ją karmić zbożami. Kot, czy pies takiej diety może nie trawić, co może doprowadzić do problemów żołądkowych.