Kto zajmuje się poremontowym odbiorem gruzu i śmieci?

poremontowy odbiór

Zawsze mnie zastanawiało, kto zajmuje się wywożeniem gruzu? Przez większość życia mieszkałam na wsi, a tam każdy radził sobie przyczepą i ciągnikiem. Gdy przeprowadziłam się do miasta, było to dla mnie trochę jak inny świat.

Poremontowy odbiór zajmuje chwilę

poremontowy odbiór Odbiór śmieci nie odbywał się o siódmej rano i nie musiałam wyciągać ciężkiego kontenera na drogę. Wywóz śmieci był tak cichy, że panów ze służb komunalnych spotkałam dopiero po roku, gdy otwierałam im drzwi. Pewnego dnia jednak udało mi się zaobserwować jak wygląda wywóz gruzu i byłam zszokowana, że tyle go leży w całym mieście. Praca młodym panom poszła bardzo sprawnie, załadunek również. Już po kilku godzinach teren był przyzwoicie oczyszczony i pojawiło się miejsce do ponownego postawienia budynku. Miasta zawsze narzekają, że nie mają terenów pod nowe inwestycje, a tyle miejsc stoi załadowanych gruzem, lub stoją na nich ledwo trzymające się ruiny. Obecnie w Polsce mamy mnóstwo firm zajmujących się wywozem gruzu. Dziś odbiór gruzu jest podobny do transportu mebli. Jeśli będę kiedyś wprowadzać jakieś zmiany w moim mieszkaniu mam chociaż pewność, że poremontowy odbiór gruzu i śmieci kraków zajmie zaledwie chwilę. Kiedyś żyłam w błędnym przekonaniu, że to miasto finansuje tego typu przedsięwzięcia. Teraz wiem, ze człowiek sam musi to wszystko opłacić, ale może to i dobrze. Gdy widzę tempo jakie ma w tym zakresie miasto, moglibyśmy nawet i rok czekać na naszą kolej. Myślę też, że nie możemy wszystkiego zrzucać na nasze miasta. Inny budżet ma Kraków, a jeszcze inny Warszawa. Każdy robi tyle, na ile pozwalają mu środki.

Gdybyśmy mieli ich trochę więcej na dbanie o miasta, moglibyśmy na pewno szczycić się wieloma odrestaurowanymi zabytkami. Na razie jednak trzeba na to wszystko jeszcze trochę poczekać, choć wiele zabytków odzyskało już dawną świetność.