Zagospodarowanie niewielkiego mieszkania funkcjonalnymi szafami

Aranżacja małego mieszkania jest trudna nie tylko dla amatorów, ale nawet dla profesjonalnych architektów wnętrz. Na niewielkiej przestrzeni należy bowiem rozplanować kuchnię, salon, sypialnię oraz łazienkę i przedpokój. Dodatkowo musimy także zastanowić się nad pomieszczeniem naszej, często licznej garderoby oraz rzeczy codziennego użytku. Najlepsze do tego są pojemne szafy garderobiane.

Pojemne szafy ubraniowe tworzone na wymiar

szafa ubraniowaMebel taki najlepiej jest zamówić na wymiar. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych i niepraktycznych wnęk i zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania. Zaletą szaf na wymiar jest także to, że sami możemy zdecydować jakie przegrody będzie ona posiadała. Nowoczesna szafa ubraniowa składa się z półek na ubrania na co dzień oraz wieszaków na sukienki, garnitury czy płaszcze. Funkcjonalny mebel garderobiany nie może się także obyć bez miejsca na kapelusze i buty. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również wygodne wysuwane kosze na bieliznę. Dużym ułatwieniem jest montaż drzwi przesuwnych, dzięki którym nie musimy martwić się wąskim korytarzem. Jeżeli nasz przedpokój ma niewiele światła, a tak przeważnie bywa w niewielkich mieszkaniach, najlepiej jest zamówić szafę ze światłem w środku. Zazwyczaj wykorzystywane są do tego małe żarówki halogenowe, umieszczone estetycznie w górnej części mebla. Małe pomieszczenie optycznie powiększy lustro umieszczone na drzwiach szafy.

Pojemną szafę ubraniową możemy postawić, nie tylko w przedpokoju, ale w dowolnym miejscu w domu. Jednak poza korytarzem najlepiej pasuje ona do wystroju sypialni. Tu też będzie spełniać swoje funkcje, a dodatkowo zaoszczędzimy czas na szukanie ubrań po wyjściu z łóżka. Najlepiej jest zamówić mebel w stonowanym kolorze, pasującym do łóżka i szafek nocnych.