Wynajem profesjonalnego baristy na spotkanie biznesowe

Po raz pierwszy w życiu zostałem obarczony tak ważnym zadaniem jak organizacja spotkania biznesowego dla prawie trzydziestu osób. Okazja była dość wyjątkowa, gdyż większość wspólników naszej firmy miało na nim odnowić swoje umowy współpracy. Nie mogłem więc spaprać – na moich barkach spoczywał los całej firmy i wszystkich zatrudnionych pracowników.

Barista na spotkanie wspólników firmy

barista eventO ile samo spotkanie musiało odbywać się w siedzibie naszej firmy, o tyle musiałem ją w jakiś sposób… Ubarwić. Z pomocą przyszedł mi kolega, który niedawno był na kursie baristycznym. Opowiedział mi o osobie zwanej „mistrz latte art” – ponoć miał być to specjalista od rzemieślniczej kawy, który wygrał mistrzostwa w sztuce malowaniu mlekiem na kawie. Nie do końca to rozumiałem, ale brzmiało to dość spektakularnie – skontaktowałem się więc z tym „latte artystą”. Jakub – bo tak miał na imię – postawił swoje warunki, które na szczęście mieściły się w budżecie na organizację eventu. Przygotowałem również catering i kilka atrakcji, jednak to właśnie Jakub miał być gwiazdą tego wieczoru. Sam barista event pomagał nawet przygotowywać – skonfigurował wypożyczony przeze mnie ekspres ciśnieniowy, pomógł ustawiać naczynia i zrobił kilka innych rzeczy, które na pewno nie były w jego umowie. Zanim wszyscy wspólnicy pojawili się w siedzibie, wszystko było dopięte na ostatni guzik – teraz wystarczyło czekać i mieć nadzieję…

Na szczęście cały event okazał się niesamowitym sukcesem! Jakub skradł wieczór za pomocą swojej nie tylko wyśmienitej kawy, ale i niesamowitym obrazom stworzone z mleka oraz kawowej pianki. Wszyscy – łącznie ze mną – byli pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności. Nim się obejrzałem wszystkie umowy zostały podpisane, a spotkanie dobiegło końca. Naturalnie podziękowałem Jakubowi – ten odpowiedział tylko, że poleca się na przyszłość.