Wynajem busów w Bydgoszczy i wypadek na drodze

wynajem busów

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj późnym wieczorem w Niemczech. Wynajęty bus, który przewoził osoby do pracy z Bydgoszczy do Niemiec z niewiadomych nadal przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się w dwoma samochodami osobowymi jadącymi z naprzeciwka.

Nieoczekiwane zdarzenia – czy winny wynajem busów w Bydgoszczy?

wynajem busówNa skutek tego zginęły dwie osoby, podróżujące pierwszym samochodem osobowym z którym wynajęty bus się zderzył. Było to starsze niemieckie małżeństwo – kobieta miała sześćdziesiąt dwa lata natomiast jej mąż był siedem lat starszy od niej. Niestety po przebyciu na miejsce wypadku ekip ratunkowych oboje już nie żyli. Kierowcy wynajętego busa nic się nie stało, jest on tylko w szoku i dlatego też nie można go było przesłuchać. Nie spodziewałam się, że wynajem busów Bydgoszcz może dostarczać tylu emocji. Wśród osób, które również jechały polskim busem, dwie osoby mają lekkie zadrapania natomiast pozostali są tylko przestraszeni. Nic nie stało się także osobom jadącym drugim autem osobowym z którym bus się zderzył. Jak zapewniają właściciele przedsiębiorstwa zajmującego się wynajmem autobusów oraz busów przewożących ludzi, dołożą wszelkich starań aby wyjaśnić przyczyny wypadku. Jak już ustaliła policja bus, którym podróżowali Polacy posiadał wszystkie wymaganie badania oraz pozwolenia, zgadzają się również dokumenty kierowcy, który kilka tygodni temu przechodził okresowe badania kontrolne. Żadna z osób, poza kierowcą busa, nie została przetransportowana do szpitala dlatego też właściciel firmy zobowiązał się do jak najszybszego podstawienia kolejnego autokaru, aby wszyscy mogli wrócić do domu. Policja potwierdza, iż kierowca busa jest przytomny i nie ma poważnych obrażeń jednakże ze względu na to, że jest w szoku nie ma możliwości przesłuchania go.

Został on jedynie przebadany na obecność we krwi alkoholu oraz środków odurzających, które jednak wykazały, iż był trzeźwy oraz nie przyjmował zakazanych substancji.