Wymiana czy regeneracja wtryskiwaczy – co wybrać?

W Polsce jakość paliwa pozostawia wiele do życzenia. Niska jakość tankowanego paliwa przez samochody, powoduje liczne problemy z układem paliwowym. To niestety częsty problem, który możemy spotkać w swoim aucie. Problem z układem wtryskowym to kosztowny wydatek. W tej sytuacji mamy tylko dwa rozwiązania, albo wymienimy lub zregenerujemy wtryski w samochodzie.

Czy warto zregenerować wtryskiwacze?

regeneracja wtryskiwaczyKoszt naprawy wtrysków jest bardzo wysoki. W nowoczesnych samochodach naprawa wszystkich wtryskiwaczy może wynieść nas nawet kilka tysięcy złotych. To powoduje, iż w starszych modelach samochodów koszt naprawy wtryskiwaczy może przewyższyć ich wartość. Często wiele osób w tak trudnej sytuacji ma możliwość kupna nowych lub zregenerowania starych wtryskiwaczy. Warto zatem zastanowić się, którą opcję najlepiej wybrać. W przypadku zakupu nowych wtryskiwaczy, mamy pewność że będą nam one działać. W przypadku zregenerowanych wtryskiwaczy tej stu procentowej pewności już nie mamy. Jednak tym co decyduje przy wyporze tych dwóch opcji to niewątpliwie cena. Regeneracja wtryskiwaczy jest znacznie mniej kosztowna niż zakup nowych. Cena za zregenerowany wtryskiwacz może nas wynieść nawet kilka razy mniej. To skutecznie przemawia za wybraniem tej opcji. Wówczas możemy oddać stary wtryskiwacz, a następnie firma regenerująca wtryski wyśle nam już zregenerowany. Możemy to zrobić na przykład zamawiając taką usługę na jednym z popularnych portalu aukcyjnych.

W internecie wiele profesjonalnych firm oferuje usługi związane z regeneracją wtryskiwaczy. Jeśli nie jesteśmy jednak zwolennikami zakupów w internecie, możemy wybrać się do autoryzowanego serwisu samochodowego. Wówczas jednak musimy być przygotowani na znacznie wyższe koszty naprawy, niż w przypadku wcześniejszej opcji.