Wygodne spodnie dla przyszłych mam

Przyszłe mamy muszą liczyć się z tym, że okres ciąży wiąże się z częstą wymianą garderoby. Choć podczas pierwszych miesięcy bycia w ciąży ciało kobiety wizualnie nie zmienia się zbyt gwałtownie, to jednak z czasem systematycznie powiększający brzuszek uniemożliwia zmieszczenie się w dawne spodnie. Będąc na takim etapie ciąży należy więc zaopatrzyć się w specjalnie dedykowaną odzież, która pomieści nawet największe brzuszki.

Jakich spodni ciążowych będziesz potrzebować? 

spodnie ciążoweW sklepach znajdziesz wiele modeli spodni dedykowanych kobietom spodziewającym się dziecka. Idealne spodnie ciążowe posiadają jednak jeden wspólny element: ściągacz ulokowany na wysokości brzucha. Ściągacz ten wykonany jest zazwyczaj w większości z przewiewnej bawełny, zawsze posiada jednak również małą domieszkę elastanu, który sprawia, że tkanina ta jest rozciągliwa. Tego typu spodnie ciążowe idealnie dostosowują się więc do każdego kształtu brzucha, konkretna para będzie dla nas odpowiednia zarówno w piątym jak i dziewiątym miesiącu ciąży. Szeroki ściągasz w talii zapewnia maksymalną wygodę. Wykonany jest z trwałego, wytrzymałego materiału, który z czasem nie traci również swojej elastyczności i dobrze przylega do brzucha (nie zmienia on swego położenia podczas ruchu). Ciążowe ściągacze obecne są w wielu różnych rodzajach spodni. Przyszłe mamy będą więc mogły kupić zarówno jeansy, jak i spodnie materiałowe czy dresy. W okresie letnim można również zakupić krótkie spodnie, które także posiadają pożądany ściągacz. 

Spodnie noszone przez przyszłe mamy powinny być przede wszystkim wygodne i podatne na rozciąganie. Elastyczny ściągacz, który wchodzi w skład tego typu spodni umożliwia noszenie konkretnego modelu ubrania praktycznie przez cały okres ciąży, dostosowuje się bowiem do rosnącego brzucha ciężarnej, a jednocześnie go nie ściska. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda