Wybór sprawdzonej pompy ciepła

 

Wielu klientów jest zainteresowanych zakupem pompy ciepła do domu, ale niestety nie wie jaką wybrać. Jak ktoś nie ma pojęcia o budownictwie czy o technice grzewczej to w gąszczu informacji i specyfikacji technicznych będzie czuł się zagubiony. Warto jest zatem wiedzieć jak wybiera się pompy ciepłe dopasowane do domu.

Niezawodna i energooszczędna pompa ciepła

pompy ciepła buderus toruńPrzede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jej moc. Wiadomo, im większa tym lepiej i tym skuteczniej ogrzeje nawet bardzo dużą powierzchnię. Do domu mającego osiemdziesiąt metrów wystarczy mała, zwykła pompa, ale do luksusowego domu mającego dwieście metrów kwadratowych potrzeba już czegoś znacznie większego. Poza tym pompa ciepła musi być wydajna, to znaczy pobierać mało energii, ale dużo jej oddawać w formie ciepła. Dzięki temu to rozwiązanie energooszczędne, które przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie. Na pewno nikt nie chce przepłacać za pompy ciepła, ale lepiej jest wydać jednorazowo nieco więcej, ale mieć pewność, że ta inwestycja szybko się zwróci. Kolejna kwestia to wybór marki. Polecane są przede wszystkim pompy ciepła Buderus Toruń. Buderus to rozpoznawalna marka w branży grzewczej. Może się pochwalić wieloma nagrodami i osiągnięciami, więc kupując jej produkty wiadomo, że dostaje się tylko to co najlepsze. Trzeba wspomnieć też o podziale pomp na te gruntowe i na te powietrzne. Te pierwsze osadzane są kilka metrów pod ziemią, a te drugie w kotłowniach, garażach, czy w komórkach w domu. Eksperci oceniają że obie wersje mają swoje wady i zalety.

Pompa gruntowa będzie trudniejsza do naprawy w razie awarii, za to pompa powietrzna ma nieco mniejszą wydajność. Kupując pompę trzeba zatem rozważyć wszystkie za i przeciw, tak by wybrany przez nas model spełniał wszelkie nasze potrzeby i nie było z nim żadnego problemu.