Woda niestraszna balkonom z odpowiednim profilem okapowym

 

Nowy dom z balkonem jest zawsze naszym oczkiem w głowie. Zachwycamy się po pierwsze faktem, że mamy własny kąt na własność, a po drugie podziwiamy go wizualnie chcąc, aby jak najdłużej zachował swój wygląd w stanie nienaruszonym. Wrogiem numer jeden elewacji są zawsze opady atmosferyczne. Jak chronić nasz dom przed szybkim niszczeniem?

Specjalne okapniki chronią przed niszczeniem

profile okapoweDbając o to, aby elewacja naszego nowego domu przetrwała nienaruszona długie lata, po pierwsze nie oszczędzajmy na farbie. Im wyższej będzie ona jakości, tym dłużej utrzyma swój kolor w stanie nienaruszonym. Bardzo dobrze sprawdzają się farby odporne na wodę. Pozwalają one na opłukanie elewacji wodą, co powoduje, że wszelki brud znika. Kolejna sprawa to oczywiście rynny oraz balkony. Te ostatni, jeżeli są źle wykończone, mogą powodować, że woda deszczowa będzie spływała na elewacja i zostawiała brzydkie ślady. Poza tym balkon z płytkami ceramicznymi ulegnie szybkiemu zniszczeniu, jeżeli nie zastosujemy specjalnych zabezpieczeń. Podstawową ochroną balkonów przed negatywnym wpływem wody są profile okapowe, które służą jako wykończenie balkonu. Powodują one, że woda opadowa nie zbiera się pod płytkami. Zostaje ona odprowadzona i spływa bezpiecznie, omijając elewacje. Takie profile okapowe zakłada się wraz z płytkami. Warto więc pomyśleć o nich odpowiednio wcześniej, aby potem nie musieć przeprowadzać kolejnego remontu. Okapniki wykonane są zazwyczaj z aluminium i wyglądają niezwykle estetycznie.

Warto zadbać o to, aby nasz nowy dom przetrwał w nienaruszonym stanie przez długie lata. Po pierwsze, zakupmy wysokiej jakości farbę do pomalowania elewacji. Po drugie, zabezpieczmy ściany domu oraz balkony czy tarasy przed niszczeniem z powodu opadów atmosferycznych.