Wniosek o uzyskanie zwrotu podatku vat z zagranicy

 

Jestem właścicielem polskiego oddziału dużej firmy spedycyjnej. Ze względu na specyfikę branży bardzo często muszę wyjeżdżać zagranicę. Nie da się ukryć, że w związku roku ponoszę w związku z tym duże koszty związane z zakwaterowaniem czy ogólnie podróżami zagranicznymi. Wszędzie przecież trzeba chociażby dojechać. Dowiedziałem się jednak, że mogę się ubiegać o zwrot podatku vat w związku z tym.

Uzyskałem zwrot zapłaconego zagranicą vatu

zwrot podatku vat z zagranicyDo tej pory nigdy nie składałem wniosku o zwrot zapłaconego zagranicą podatku vat i nie do końca byłem pewny, jak należy to zrobić. Zależało mi na tym, aby poprawnie wypełnić wniosek do urzędu skarbowego. Poszukiwanie odpowiednich informacji na temat tego, jak to zrobić rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: zwrot podatku vat z zagranicy, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko natrafiłem na rzetelną publikację na ten temat. Dowiedziałem się z niej, że aby uzyskać zwrot zapłaconego zagranicą vatu, należy złożyć wniosek do polskiego urzędu skarbowego właściwego ze względu na siedzibę firmy. Taki wniosek należy złożyć do dnia 30 września roku następnego od dnia uzyskania faktury vat. Dużym uproszczeniem dla przedsiębiorców jest fakt, że wystarczy złożyć jeden zbiorczy wniosek do wszystkich zapłaconych faktur, bez względu na to jakiego kraju dotyczą i jaka obowiązuje stawka podatku vat w tym kraju.

Jak się już wkrótce przekonałem, złożenie takiego wniosku o zwrot podatku vat z zagranicy jest bardzo proste. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że można to zrobić za pomocą elektronicznej platformy rządowej ePUAP. Taki wniosek złożony drogą elektroniczną należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub za pomocą czytnika e – dowodów osobistych. Zwrot podatku vat z zagranicy uzyskałem w ciągu 30 dni.