Własne drewno do kominka dzięki profesjonalnej wycince

 

Samodzielna wycinka drzew jest bardzo problematyczna, szczególnie w przypadku dużych drzew czy też tych położonych blisko zabudowań. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, doświadczeniem i wiedzą.

Jak wygląda fachowa wycinka drzew?

Sprzedaż drewna kominkowego RybnikBezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego jeśli sami, z różnych powodów, nie możemy zająć się wycinką drzewa, to lepiej zdać się w tym zakresie na kogoś, to zajmuje się tym na co dzień. Korzystając z usług profesjonalnej firmy będziemy mieć pewność, że wycinka przebiegnie zgodnie z planem. Jest to szczególnie istotne w przypadku starych i chorych drzew, które mogą nagle się złamać lub przychylić nieplanowo, ponieważ pnie są częściowo puste w środku. Specjaliści od wycinki podejdą do tego w odpowiedni sposób, tak by nie stwarzać zagrożenia dla siebie, innych ludzi i okolicznych budynków. Po ścięciu drzewa mogą zająć się też zrąbkowaniem gałęzi, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z niewygodnymi, zajmującymi wiele miejsca gałązkami, a z ich drobnymi kawałkami. Grubsze gałęzie i pień mogą zostać pocięte na mniejsze kawałki, które będą idealne do sezonowania na drewno do kominka. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco na drewnie. Jeśli wycinaliśmy drzewka owocowe czy np. buk czy dąb, to drewno będzie się znakomicie nadawało do wędzenia ryb i wędlin w domowej wędzarni. Większość firm zajmujących się wycinką pomaga też zająć się pozostałym w ziemi pniem. Ponieważ jego wykarczowanie jest ciężkie i pracochłonne, popularność zyskuje frezowanie pnia, czyli usunięcie wystającej części pnia, tak by resztę można było przysypać ziemią i zrobić nad nią trawnik czy położyć chodnik.

O ile w danym miejscu nie planujemy orać pługiem lub wylewać fundamentów, to frezowanie pnia w zupełności nam wystarczy. Jego zaletą jest też krótki czas pracy frezarki, co jest ogromną zaletą w porównaniu z czasem potrzebnym na karczowanie.

Najnowsze informacje na firmagonzo.pl