Wkłady piecowe jako ogrzewanie?

Zaczęłam zastanawiać się nad zmiana starego, mało ekologicznego pieca na inny rodzaj ogrzewania domu. Jak wiadomo możliwość w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo dużo, można wybrać ogrzewanie gazowe, różnego rodzaju pompy ciepła, ogrzewanie na paliwo stałe. Natomiast mnie interesowało coś innego, coś co nie zabiera dużo czasu jest ciepło i dodatkowo pięknie zdobi salon.

Wykorzystanie wkładów piecowych jako ogrzewanie domu

wkład piecowyJestem kobieta, która dużo swojej uwagi poświęca na idealne wykończenie wnętrz i dbałość o wszystkie szczegóły w wystroju mojego domu, dlatego postanowiłam zająć się ogrzewaniem, miałam w domu specjalne pomieszczenie, w którym znajdował się piec tak zwany śmieciuch ponieważ można w nim było palić wszystkim czyli na przykład węglem czy drewnem.  Z mojej perspektywy szkoda mi było pomieszczenia na tak nie atrakcyjny, duży przedmiot, ale wiedziałam, że jest on nie zbędny, całe szczęście nie był nie zastąpiony. Wymarzłam sobie piec w salonie w formie pięknego kominka, dzięki czemu mam ciepło i bardzo dużą oszczędność miejsca. Oczywiście zanim podjęłam tak duże działania poczytałam na ten temat i wybrała wkład piecowy do zabudowy ponieważ ma bardzo dużo zalet, przede wszystkim jest to zdrowe ogrzewanie, ponieważ wkłady piecowe do zabudowy ogrzewają dom łagodnie i równomiernie. Dodatkowo jest to oszczędna forma ogrzewania i bardzo wygodna bo wystarczy dokładać około trzech czterech razy dziennie, ponieważ ja pracuje z domu nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, więc zdecydowałam się na wkład piecowy, który został pięknie obudowany kaflami, które również magazynują ciepło. Po zainstalowaniu wkładu piecowego i podłączeniu go do instalacji z mojego wolnego pomieszczenia zdecydowałam się zrobić pralnie połączoną z garderobą.

Podsumowując jestem bardzo zadowolona z wyboru, którego dokonałam wkład piecowy daje dużo przyjemnego ciepła jest oszczędny i co dla mnie najważniejsze jest teraz pięknie. Mogę wieczorami usiąść z ciepłą herbatą i książką a kontem oka podziwiać wesoło tańczące płomienie, nic mnie tak nie zachwyca w zimowe wieczory, oczywiście również cieszę się bardzo z nowej przestrzeni, która zyskałam.