Wjazdy do firm i napędy do bram

Napędy do bram

Jako że sam pracowałem już w wielu firmach, a w kilku z nich moje obowiązki nakazywały mi na podróże do klientów, wiem jak ważnym, aczkolwiek często zapomnianym aspektem przy uwzględnianiu lokalizacji przedsiębiorstwa jest możliwość wjazdu i dojazdu do siedziby.

Napędy do bram to dobry wybór

Napędy do bramNie raz spotkałem się z firmami, do których wjazd graniczył z cudem, nawet kiedy jeździłem zwykłym osobowym samochodem. Ciasne zakręty, wąskie wjazdy i kłopotliwa obsługa bramy, często doprowadzały mnie do szału. Nie wspominam już nawet o tym, że część z tych firm zajmowała się sprzedażą wysyłkową, co wiązało się koniecznością dojazdu do nich firm spedycyjnych, czyli minimum samochodów dostawczych. Były też odstępstwa od reguły. Przedsiębiorstwa zlokalizowane na wydzielonych działkach, gdzie przy wjeździe, odpowiednia automatyka do bram zajmowała się zamykaniem i otwieraniem wjazdu. Za ruch segmentu ogrodzenia w tym przypadkach odpowiadają siłowniki do bram, czyli silniki z szynami przesuwającymi wydzielony pas płotu. Dlatego też nazywa się to napędy do bram przesuwnych ze względu że brama nie otwiera się na zewnątrz lub wewnątrz, a wzdłuż ogrodzenia. Są one sterowane różnymi metodami. Najczęściej spotykane są proste piloty do bram, ale wykorzystać można też odpowiednie moduły central telefonicznych lub przekaźniki montowane w domofonach, które witają przyjezdnych.

Tak jak wspomniałem jest to w teorii mało znaczący fakt, aczkolwiek jeżeli ktoś miał nieprzyjemność dojazdu do firm gdzie ścieżki są wąski, a zakręty ostre, to wie jak istotnym jest dobry dojazd i wjazd do firmy.