Maty welurowe czy gumowe?

mata do bagażnika

Wiele osób zastanawia się nad zakupem dywaników. W sklepach z akcesoriami do samochodów wybierać bowiem możemy pomiędzy matami do bagażnika gumowymi a welurowymi. Jak w przypadku konieczności dokonania wyboru zwykle bywa, nie możemy mieć wszystkiego.

Maty do bagażnika sklep jest wszędzie.

mata do bagażnikaSugerować się powinniśmy natomiast z jednej strony indywidualnymi upodobaniami i poczuciem własnej estetyki, z drugiej zaś praktycznością użytkowania. Kupując dywaniki samochodowe, powinniśmy wziąć pod uwagę na przykład aurę za oknem. O ile latem kwestia ta schodzi na dalszy plan, w okresie jesiennym i zimowym wnoszony do środka auta śnieg może stać się prawdziwym kłopotem. Panuje powszechne przekonanie, że dywaniki samochodowe gumowe są łatwiejsze w utrzymaniu, a przy tym w większym stopniu chronią tapicerkę fabryczną auta przez zabrudzeniem i uszkodzeniem. Dywaniki gumowe posiadają z reguły dwu- lub trzycentymetrowy rant, zabezpieczający przed wydostaniem wody i zabrudzeń poza dywanik. Ma to oczywiście sens wtedy, gdy nasze obuwie przenosi na podeszwie duże ilości błota, gdyż takowe prościej usunąć z gumy niż z wykładziny. Tym samym względem powinniśmy sugerować się wybierając maty do bagażnika sklep. Przewożenie rzeczy brudnych, ze śladami ziemi lub błota powinno nakazywać nam zakupienie raczej gumowej niż materiałowej wkładki bagażnikowej. Jeśli jednak problemem może okazać się woda, korzystniej wypadają dywaniki samochodowe welurowe sklep. Woda w dywaniku gumowym stworzy po prostu kłopotliwy „basen”, bardzo trudny do odparowania. Kilkukrotne wsiadanie i wysiadanie z auta potęguje problem. Tymczasem dywaniki welurowe ze względu na swoją włoskowatą budowę umożliwia roznoszenie płynu i na większej powierzchni wysychanie pod wpływem samochodowej wentylacji. Warto dodać, że dywaniki welurowe są najczęściej zabezpieczone od spodu i uniemożliwiają przenikanie wilgoci do spodu.

Dywaniki welurowe są też znacznie lepszym wyborem w porze letniej. W ocenie klientów na plus postrzegany jest także ich dekoracyjny wygląd. Możemy tutaj korzystać z dużej palety kolorów, możliwości obszycia i napisów. Maty do bagażnika pomagają utrzymać samochód w dobrym stanie.

Więcej na temat dywaników można przeczytać na stronie:

http://motoryzacyjny.pl/7-dywaniki-welurowe