Warto znać się na spawaniu tytanu

spawanie tytanu

Wykształcenie w zawodach typowo technicznych jest bardzo ważnym aspektem, który powinien być brany pod uwagę podczas zatrudniania na dane stanowisko. Proszę wyobrazić sobie inżyniera, który nie odróżnia czym są reaktory chemiczne, a czym są kotły grzewcze.

Spawanie tytanu muszą wykonywać profesjonaliści

spawanie tytanuOczywiście, również wykształcony człowiek może okazać się ignorantem, ale ukończenie technicznej uczelni minimalizuje szanse na to. Ważnym jest aby sprzęty, które są warte wiele tysięcy złotych, już prawidłowo zamontowane, były potem obsługiwane przez ludzi, którzy są do tego odpowiednio przeszkoleni. Chodzi o to aby, chociażby mieszalniki przemysłowe nie były obsługiwane przez pierwszego lepszego człowieka z ulicy, a wykwalifikowanego człowieka, który przeszedł szereg odpowiednich szkoleń. Po pierwsze minimalizuje to kolejne ryzyko, mianowicie uszkodzenia sprzętu. Po drugie nie ma też ryzyka tego, że pracownik zrobi sobie krzywdę nie będąc świadomym tego, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą sprzęt, który przyszło mu obsługiwać. Proszę sobie również wyobrazić, że do niedawna firmy oferujące naprawy różnego rodzaju sprzętów, nie przeszkalały odpowiednio swoich pracowników. Dochodziło do absurdów, że tak odpowiedzialną pracę jak profesjonalne spawanie tytanu wykonywali ludzie, którzy dzień wcześniej stali w kolejne w powiatowym urzędzie pracy, nie mając do tego żadnych kwalifikacji. Wykonywali oni tak zwane „fuszerki”.

Jak widać warto znać się na tym, co się wykonuje. Dlatego szkoły zawodowe są bardzo ważne i potrzebne. Aby w różnych firmach i przedsiębiorstwach fachowcy wykonywali należycie swoją pracę. I nie było wspominanych już wyżej tak zwanych fuszerek.