Walka pułapką na krety

odstraszacz kretów

Zadbany ogródek na którym zostały posadzone warzywa lub rabatka z pięknymi kwiatami to nasza duma, podobnie jak równo przystrzyżony trawniczek. Jedyną radą jest pułapka na kreta.

Pułapka na kreta jest skuteczna.

odstraszacz kretówNiestety może się zdarzyć tak, że nasza praca zostanie zdewastowana w jeden dzień przez znanego wszystkim szkodnika, jakim jest kret. Chociaż robi on także pożyteczne rzeczy, ponieważ na przykład zjada ślimaki, to również jego pożywieniem są dżdżownice i żaby, które w naszych ogrodach są mile widziane. Dlaczego kret wybiera takie właśnie miejsca wypielęgnowane prze człowieka? Między innymi dlatego, że są to zwykle tereny z odpowiednio wilgotną i żyzną glebą, a takiego właśnie środowiska do życia kret potrzebuje. Jak pozbyć się kreta? Z pewnością trzeba będzie wytoczyć różne działa i rozpocząć wielokierunkową walkę, ponieważ nie wiadomo, jaka metoda tak naprawdę zadziała. Najłatwiej jest z trawnikiem. Tam jedynie kładzie się produkt, jakim jest siatka na krety, która nie pozwala im wynurzyć się na powierzchnię. Przykrywa się ją zamienią i normalnie zasiewa trawnik. Na ogrodzie nie da się zastosować tej samej broni, ponieważ rośliny i warzywa nie mogłyby się ukorzenić, a tym samym nie mógłby tam rosnąć marchewka czy buraki. Może w takim razie sprawdzi się pułapka na kreta w stylu małej klateczki, zamykającej się tylko w jedną stronę. W ciągu kilku godzin, czy też w ciągu nocy kret powinien dać się w nią schwytać i nie będzie miał już drogi ucieczki, dzięki czemu rano wyjmiemy go stamtąd i przeniesiemy na łąkę. re osobniki, które nie dadzą się schwytać w pułapkę być może przestraszą się kiedy zastosujemy odstraszacz kretów, wydający nieznośne dla nich dźwięki lub zapachy. Jeżeli i to nie pomoże, dobrze jest w ogrodzie regularnie włączać kosiarkę.

Ten hałas może sprawić, że szkodniki wreszcie się przestraszą. tam, gdzie niemożliwe jest użycie sprzętu, jakim jest siatka przeciw kretom, można wetknąć też w kopiec karbid czy szmatkę nasączoną naftą. Walka z kretami to walka trudna i mozolna, jednakże możemy być pewni, że jeżeli wytrwamy to osiągniemy swój cel. Warto zaopatrzyć się w pułapkę na kreta.