Usługi polimeryzacji podłóg

Polimeryzacja, czyli nakładanie powłoki ochronnej na podłogi chroni podłoża od zabrudzeń oraz uszkodzeń mechanicznych. Proces polimeryzacji składa się z pięciu procesów. Samo wykonanie polimeryzacji nie jest wystarczające w utrzymaniu dobrego stanu wykładzin. Po polimeryzacji trzeba dbać o podłogę cyklicznym myciem. Polimeryzacja jest jedną ze specjalistycznych czynności sprzątania. 

Wykonanie polimeryzacji podłogi

Polimeryzacja podłóg w OpoluPolimeryzację podłóg można zamówić w firmie sprzątającej. Polimeryzacja podłóg w Opolu jest oferowana przez wiele firm. W dużych miastach jest bardzo dużo firm oferujących tego typu usługi. Pierwszym procesem polimeryzacji jest gruntowne czyszczenie posadzki. Czyszczenie jest wykonywane mechanicznie specjalną maszyną nazywaną szorowarką. Szorowarka wodą oraz płynem czyszczącym gruntownie czyści całą posadzkę od wszystkich zabrudzeń. Kolejnym procesem jest gruntowne płukanie wodą posadzki. Proces ten ma na celu usunięcie resztek środka czyszczącego, który jest środkiem chemicznym. Trzecią czynnością jest osuszenie podłogi. Osuszania podłogi najczęściej dokonuje się tetrowym czyściwem. Tetrowe czyściwo bardzo dobrze wchłania resztki wody. Czwartą czynnością jest nakładanie polimeru. Czynność tę można wykonywać ręcznie lub specjalną maszyną do polimeryzacji. Duże powierzchnie np.: podłogi na halach sportowych polimeryzuje się z zastosowaniem specjalnej maszyny. Przyspiesza to cały proces. 

Ostatnią czynnością jest utwardzenie polimeru. Utwardzenie polimeru polega na nałożeniu specjalnego środka chemicznego, który osusza polimer i utwardza polimer na nawierzchni. Aby proces polimeryzacji był skuteczny trzeba nałożyć dwie lub trzy warstwy środka chemicznego nazywanego polimerem. Nałożenie mniejszej warstwy grozi korozją, porysowaniem oraz bardzo niską trwałością polimeru.