Uniwersalne pudełka

 

Mając wszechstronny dostęp do wszystkich, dostępnych dóbr często popadamy w szał zakupów. Potrzebujemy czegoś, zamawiamy, dostajemy i używamy nie zastanawiając się w ogóle nad tym w czym ta rzecz do nas przybyła. Nie myślimy o ekologii, bezpieczeństwie przesyłki czy też informacjach na nim zawartych. Warto się przyjrzeć więc nie tylko rzeczom przez nas zamawianym czy kupowanym w sklepie, ale i temu, w czym je otrzymujemy do rąk.

Pudełka jednokrotnego użytku

opakowania jednorazoweNajczęściej mamy do czynienia z najbardziej wygodną formą. Do tej grupy należą opakowania jednorazowe do wszechstronnego wykorzystania. Dostępny jest szeroki wybór kształtów, wielkości i kolorów w zależności od potrzeb i gabarytów towarów. Zapewniają optymalną trwałość i bezpieczeństwo przy niskiej cenie. Generalną ich zaletą jest niski koszt surowców, mały nakład pracy przy ich produkcji i szybki czas wykonania. Wyspecjalizowane w ich produkcji firmy mają do dyspozycji wiele materiałów, najbardziej powszechnymi są tworzywa sztuczne i i papier. Są one wygodne nie tylko dla producenta, ale i również dla samych kupujących. Nie muszą się oni bowiem martwić o to co zrobić z nim po wykorzystaniu, można je po prostu wyrzucić. Tutaj należy pamiętać o tym, że w wielu przypadkach nadal podlegają one zasadom recyklingu, na przykład te wykonane z kartonu czy papieru nadal należny umieszczać w kontenerze z papierem, a te plastikowe w kontenerze na plastiki. Pomimo jednokrotnego użytku nadal mogą być one przyjazne dla środowiska i przetworzone.

Należy też pamiętać o tym, że zawierają one niezbędne informacje o składzie produktu, pochodzeniu, trwałości i innych, zależnie od rodzaju towaru. Warto zwracać na nie uwagę jeżeli chcemy być odpowiedzialnymi i świadomymi konsumentami. I, co bardzo ważne, jeżeli chcemy być ekologicznie, nigdy nie wolno samodzielnie spalać ich w domowym piecu.