Terapia chorób układu moczowo-płciowego u dzieci

Dzieci oraz młodzież bardzo często borykają się z problemami zdrowotnymi związanymi z układem moczowo-płciowym. Ponadto dość znaczny odsetek noworodków posiada wady wrodzone, które kwalifikują je do natychmiastowego leczenia, a im większa wada tym silniejsze objawy. Ponieważ niemowlęta nie są w stanie same określić swoich dolegliwości ważna jest szczególna współpraca pomiędzy rodzicami a lekarzem specjalistą.

W czym pomoże dziecięcy urolog z Bydgoszczy?

urolog dziecięcy bydgoszczChoroby układu moczowo-płciowego należą do relatywnie częstych przypadłości, również w przypadku najmłodszych. Noworodki, które przychodzą na świat z wadami wrodzonymi muszą zostać objęte szczególną opieką już od pierwszych dni życia. W przypadku zdiagnozowania wad przeszkodowych, wad przetrwałej zatoki moczowo-płciowej i kloaki, zespołu wynicowania i wierzchniactwa, zaburzeń różnicowania płci lub też neurogennej dysfunkcji pęcherza moczowego leczeniem zajmuje się urolog dziecięcy bydgoszcz. Lekarz specjalista zajmuje się również takimi przypadłościami, jak infekcje układu moczowego, nocne moczenie lub dzienne nietrzymanie moczu, a także stulejka, krótkie wędzidełko, niezstąpione jądro, wodniak jądra lub powrózka nasiennego oraz wiele innych chorób, które ściśle wiążą się z pracą układu moczowo-płciowego u dzieci. Urolodzy z Bydgoszczy posiadają szereg narzędzi diagnostycznych, które ułatwiają pracę z najmłodszymi, w tym nowoczesne aparaty USG.

Urolodzy dziecięcy z Bydgoszczy bardzo często posiadają drugą specjalizację z chirurgii, dzięki czemu zapewniają małemu pacjentowi kompleksową diagnostykę i leczenie z wykorzystaniem innowacyjnych technik, w tym m.in. laparoskopii oraz laparoskopii 3D, ureterorenoskopii, cystoskopii oraz zabiegów z wykorzystaniem lasera. Skuteczna opieka od pierwszych dni życia zapewnia pełnię wyzdrowienia.