Taras czy balkon?

płytki na taras

Dziś bardzo popularne w budownictwie stały się tarasy i balkony. Zimy w Polsce są coraz łagodniejsze a lato coraz bardziej upalne. Dobrze jest wówczas wyjść sobie na świeże powietrze, a jednocześnie pozostać w domu. Jeśli nie mamy ogrodu a do naszej dyspozycji pozostaje tylko niewielki skrawek, jedno z tych rozwiązań będzie zbawienne.

Płytki na taras – jakie powinny być?

płytki na tarasGdybyśmy mieli porównać co jest lepsze, trzeba zacząć od podstawowych czynników. Powierzchnia tarasu jest zazwyczaj dużo większa niż balkonu. Oby dwa te rozwiązani mogę zostać zadaszone. Na balkon jednak nie zaprosimy naszych przyjaciół z lękiem wysokości. Nie wstawimy tam zbyt dużej ilości mebli. Balkon za to prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Można go przyozdobić na tysiąc różnych sposobów, zawiesić na balustradzie kwiaty, zaaranżować tam przyjemny kącik do czytania. Jeśli mieszkamy maksymalnie w dwójkę, lepszym rozwiązaniem będzie balkon. Jeśli jednak mamy lub planujemy większą rodzinę, taras będzie wygodniejszy. Przede wszystkim wygrywa swoją dużo większą powierzchnią. Zakładając płyty tarasowe betonowe jeszcze bardziej optycznie go powiększymy. Jeśli jednak postawimy na zwykłe mrozoodporne płytki na taras, warto by były w jakimś kolorze zbliżonym do szarości. Będą dawały nam optyczne powiększenie, oraz nie będzie na nich widać tak mocno kurzu i zabrudzeń. Ławka parkowa betonowa nie da nam tyle uciechy i radości z obcowania z naturą, co własny taras. Balkony będą za to odpowiednie dla małej architektury miejskiej. Jednak nie ważne co wybierzemy, ważne jak to przystroimy. Dziś modne są romantyczne rozwiązania. Przytłumione światła, kolory dopełniające nastrojowość, czerwone elementy i dodatki. Musimy jednak też pamiętać, że te miejsca są przede wszystkim dla wygody. Gdy chcemy uciec od czterech ścian, łóżek, krzeseł i dźwięku telewizora, możemy udać się na taras lub balkon.

Dobrze więc wstawić tam meble nietypowe jak drewniana skrzynia, hamak czy szezlong. Takie dodatki zapewnią nam różnorodność. Wówczas wychylając zaledwie głowę z domu, będziemy mogli przenieść się w zupełnie inne miejsce.