Szkolna tablica magnetyczna

 

Tablice magnetyczne charakteryzują się bardzo dużą użytecznością. Są one przydatne w różnych przestrzeniach, ponieważ pozwalają na zapisywanie na ich powierzchni różnych informacji, a następnie na ich ścieranie, które właściwie nie pozostawia żadnego śladu na tablicy. Dzięki temu tablica ta może być użytkowana wielokrotnie i przez bardzo długi czas.

Bezpieczna tablica w ramie

szkolna tablica magnetyczna w ramieJednym z miejsc, gdzie tablice magnetyczne znajdują swoje bardzo częste zastosowanie, są różnorodne szkoły. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ w szkole nauczyciel zapisuje na tablicy wiele ważnych informacji. Tablica pomocna okazuje się również w momencie, gdy uczniowie wspólnie rozwiązują konkretne zadanie. Szkolna tablica magnetyczna w ramie, chociaż cechuje się najczęściej dość dużymi rozmiarami, jest produktem w pełni bezpiecznym. Tablica ta jest wyposażona w odpowiednie uchwyty, które umożliwiają stabilne jej zawieszenie na ścianie. Jednocześnie jest to akcesorium, które nawet mimo dużych rozmiarów, charakteryzuje się dość dużą lekkością. Dzięki temu zawieszenie tej tablicy nie wymaga od pracowników obsługi placówki szkolnej wykorzystywania żadnych dodatkowych sprzętów. Wszystko może być wykonane ręcznie. Pielęgnacja tablicy magnetycznej jest dość łatwa, należy jednak stosować odpowiednie preparaty do zmazywania zapisanych informacji, a także odpowiednich markerów, którymi dokonujemy tego zapisu.

Na rynku znajdziemy markery, które dają nam możliwość bezpiecznego pisania po powierzchni tablic magnetycznych. Markery te produkowane są w różnych wariantach kolorystycznych, co pozytywnie wpływa na możliwość sporządzania notatek w klasie szkolnej, a także daje możliwość podkreślania istotnych rzeczy, które zostały zapisane na powierzchni tablicy.