Szkolenia bhp przez internet. Czy warto?

odzież robocza

Każdy pracodawca jest zobowiązany do przeprowadzania szkolenia bhp w swojej firmie. Szkolenie to musi odbyć się zanim pracownik zacznie wykonywać swoje obowiązki.

Odzież robocza to częsty temat poruszany podczas szkoleń bhp, w tym również tych internetowych

odzież roboczaPonieważ według kodeksu pracy, który mówi że pracownik nie może rozpocząć wykonywać swoich czynności jeżeli nie ma ku temu odpowiednich umiejętności oraz nie znają zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy pracownik musi zatem przejść przez takie szkolenie, aby wiedział w jaki sposób pracować w sposób bezpieczny nie tylko dla siebie, ale również i by nie zagrażać zdrowiu współpracowników. Oprócz szkolenia jakie musi być zorganizowane przed rozpoczęciem pracy pracodawca musi organizować również szkolenia okresowe. Jeżeli chodzi o szkolenia okresowe, to pracownik może w ostatnim czasie skorzystać ze szkolenia bhp online. Może je odbyć wygodnie w swoim domu jedynie za pośrednictwem komputera podłączonego do internetu. Pracodawca wykupuje taki kurs i przekazuje pracownikom dane do logowania się w systemie. Trzeba jednak pamiętać, że muszą być to szkolenia okresowe, gdyż pierwsze szkolenie musi odbyć się metodą tradycyjną. Szkolenia te dotyczą jednak określonej grupy pracowników. Z takich szkoleń nie mogą skorzystać pracownicy fizyczni, zatrudnieni do obsługi maszyn i urządzeń, więc każdy kto nosi na sobie odzież robocza, buty robocze urgent oraz rękawice robocze musi niestety przejść tradycyjne szkolenie prowadzone przez fachowca w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Co do samego szkolenia online. Czy warto je przeprowadzać?

Moim zdaniem jak najbardziej warto. Sam brałem udział w takim szkoleniu pracując w Częstochowie. Takie szkolenia są zazwyczaj bogate we wszelkiego rodzaju filmy instruktażowe, animacje oraz inne multimedia, które pozwalają na znacznie lepsze przyswojenie materiału.