Systemy ERP pomogły mojej firmie.

enova365

Jestem właścicielem kilku przedsiębiorstw. Prowadzę między innymi hotel, małą sieć gastronomii, a dodatkowo zajmuję się projektowaniem stron internetowych i naprawą komputerów.

Enova365 jest rodzajem systemu, który można zastosować w każdej firmie

enova365Prowadząc cztery zróżnicowane typy działalności ciężko było mi to wszystko ogarnąć, przez co jedne firmy przynosiły spore zyski, a inne były albo na zero, albo przynosiły straty. Szukałem więc jakiegoś sposobu jak to wszystko ogarnąć i uporządkować tak, abym ja sam miał więcej czasu, lepiej mógłbym zaplanować swoje obowiązki i sprawić, abym osiągał większe zyski. Znajomy, który prowadzi średniej wielkości firmę produkcyjną polecił mi, abym zainteresował się oprogramowaniem dla firm. Polecił mi, abym sprawdził programy takie jak enova, optima xl, pc market, enova365, subiekt gt. Sprawdziłem i poczytałem informacje o tych systemach ERP i okazały się całkiem ciekawym rozwiązaniem. Dowiedziałem się, że dzięki nim mogę zarządzać niemal każdym aspektem firmy. Mogę dzięki nim prowadzić samodzielnie księgowość firm w wygodny i prosty sposób, dzięki czemu mogę zrezygnować z usług biura rachunkowego, mogę mieć stały dostęp do informacji o tym na jakim etapie są realizowane zamówienia, a także jak wygląda stan towarów w magazynie. Zdecydowałem się zatem na zakup takiego systemu. Mój wybór padł na program Subiekt gt, gdyż właśnie ten najbardziej polecał mi mój znajomy i mówił, że sam go używa i korzyści z tego płynące były bardzo wymierne. Zainstalowałem program na komputerach w firmie i wprowadziłem wszystkie dane odnośnie moich wszystkich firm. Zajęło to trochę czasu, ale warto było. Odkąd używam tych programów, czuję, że mam zdecydowanie większą kontrolę nad firmą oraz więcej wolnego czasu, gdyż wiele obowiązków wypełnia za mnie program i wszystko dzieje się w sposób automatyczny. Zauważyłem także, że firmy, które do tej pory balansowały na granicy zysku i straty, przynoszą już tylko i wyłącznie zyski. Trochę czasu zajęło mi nauczenie się funkcjonalności subiekta, ale ten czas był tylko i wyłącznie inwestycją, która w znacznym stopniu się dla mnie opłaciła.

Jeśli masz dużą firmę lub kilka małych, to polecam i Tobie zaimplementowanie tego typu systemów. Jeśli nie jesteś do nich przekonany to wypróbuj chociaż darmowe wersje demonstracyjne, a może zmienisz zdanie.