System dozujący odpowiednią ilość płynu

Wszystkie obecnie funkcjonujące przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją jakichkolwiek płynów. Nie byłyby w stanie funkcjonować gdyby nie zaawansowane maszyny oraz systemy komputerowe odpowiedzialne za prawidłowe napełnianie opakować bądź przekazywanie odpowiednio odmierzonej dawki i przekazanie jej ciągami transportowymi do dalszego etapy obróbki.

Maszyna dozująca produkty kosmetyczne

zaawansowane systemy dozująceJako pracownik wielkiego koncernu kosmetycznego odpowiedzialny jestem za kilka współpracujących ze sobą maszyn odpowiedzialnych za napełnianie gotowego produktu do opakowań. Moim zadaniem jest uruchomienie konkretnego procesu maszynowego oraz kontrolowanie jego prawidłowego przebiegu. Zaawansowane systemy dozujące są w stanie napełniać kilka opakowań jednocześnie co znacznie zwiększa wydajność oraz szybkość pracy. W tego typu branży jedna maszyna zazwyczaj odpowiedzialna jest za dozowanie konkretnego produktu. Każda zmiana musi być poprzedzona kompleksowym wyczyszczeniem całego systemu przewodów, oraz węży wraz z dyszami dozującymi. Operacja taka jest przeprowadzana aby wcześniej dozowany produkt nie mieszał się w żaden sposób z nowym produktem. Niezbędna jest również regularna konserwacja danej maszyny aby czas jej bezawaryjnej pracy był maksymalnie wydłużony. Jedną z częstych prac serwisowych wykonywanych przeze mnie jest wymiana dysz, które w procesie ciągłej pracy mogą zostać wyeksploatowane. Jest to bardzo proste zadanie nie wymagające specjalnej wiedzy technologicznej. Zadanie tego typu można ukończyć w ciągu kilku minut zależnie od ilości dysz z których zbudowany jest system dozowania. 

Podsumowując tego typu maszyny odpowiedzialne są za dozowanie odpowiedniej wcześniej ustalonej ilości konkretnego płynu. Ilość taką można w każdej chwili zmodyfikować wprowadzając kosmetyczne zmiany do pamięci komputera sterującego całą maszyną. Wraz z rozwojem techniki systemy dozujące są na bieżąco udoskonalane.