Stalowe zasuwy są bezpieczne

zasuwy

Montaż drzwi nie jest taką prostą sprawą, jak się niektórym wydaje. Żeby je prawidłowo zamontować potrzebujemy nie tylko fachowej wiedzy, ale również wprawy. Dzięki temu wszystko będzie wyglądało jak należy. Co trzeba zrobić, żeby wszystko było dobrze? O czym należy przede wszystkim pamiętać?

Odpowiednie zasuwy

zasuwyNa pewno bardzo ważny jest montaż futryny. Powinna ona idealnie przylegać do ściany, a zawiasy muszą się na niej dobrze trzymać. Tylko w ten sposób drzwi będą prawidłowo osadzone. Jeśli coś będzie zrobione krzywo, to drzwi mogą się nie domykać, lub zamykać się samoistnie, przez co bez pomocy czegoś co pod nie podstawimy nie pozostaną otwarte. To utrudnia wietrzenie pomieszczenia, czy na przykład wnoszenie mebli, bo cały czas trzeba trzymać drzwi. Dla bezpieczeństwa czasem montujemy stalowe zasuwy. One również powinny być dobrze i mocno przymocowane do ściany i drzwi, tak, żeby nie dało się ich wyrwać. Wtedy przecież nie będą spełniały swoich funkcji. Pamiętajmy, ze tylko dobrej jakości łączniki budowlane, nie tylko takie pomocne przy montażu drzwi, zapewnią nam prawidłowy montaż ,,sprzętów” domowych, ich trwałość i bezpieczeństwo mieszkańców. Zasadniczy wszystkie rodzaje drzwi montuje się w ten sam sposób, bez względu an to, czy są to tanie drzwi ze sklejki, czy tez grube drzwi antywłamaniowe.

Wszystkie one trzymają się na zawiasach. Do tego koniecznie trzeba wybrać drzwi z dobrym zamkiem, jeśli chodzi o drzwi wejściowe. Drzwi wewnętrzne, także powinny być dobrej jakości, żeby nie trzeba było ich szybko wymieniać.