Sprężarka o pojemności 50l

Jednym z powszechnie stosowanych urządzeń wśród osób prywatnych oraz przedsiębiorców jest kompresor. Jest to urządzanie wykorzystujące sprzężone powietrze do wykonywania wielu czynności. Przykładem może być regulacja powietrza w kołach od roweru czy wykorzystywanie sprężarki do malowania różnych powierzchni.

Dane techniczne kompresorów 

kompresor powietrza 50lJeżeli chodzi o urządzenie nadające się do profesjonalnego użytkowania w warsztatach warto wziąć pod uwagę pojemność pięćdziesięciu litrów. Jest ona wystarczająca aby wykonać wiele czynności. Taki kompresor powietrza 50l zazwyczaj potrzebuje napięcia do zasilania w granicach 230V. Jest to standard, ponieważ większość urządzeń charakteryzuje się takim zapotrzebowaniem. Układ zbiornika jest w tym przypadku poziomy. Jest to najczęściej stosowany układ ze względu na budowę całego urządzenia. Ciśnienie na takiej pojemności to około ośmiu bar. Zapewnia to wystarczającą wydajność oraz pracę kompresora. Wydajność teoretyczna bywa różna i zależy od wybranego modelu. Jednak jeżeli chodzi o taką pojemność przy ciśnieniu sięgającym około ośmiu bar to będzie ona wynosiła w znacznym przybliżeniu trzysta dziewięćdziesiąt litrów na minutę. Jest to jak najbardziej teoretyczne przybliżenie aby osoba nabywająca produkt wiedziała mniej więcej z jakim sprzętem ma styczność. Pozwala to często przy podjęciu ostatecznego wyboru, ponieważ wiemy więcej o sprężarce. 

Łatwiej jest w ten sposób porównywać wydajność poszczególnych parametrów. Moc silnika wynosi około trzech koni mechanicznych. Jest ona optymalna na tyle aby obsługiwać sprężarkę. Są to dane techniczne, które możemy często spotkać przy modelach o pojemności pięćdziesięciu litrów. Oczywiście w praktyce różnią się szczegółami i wszystko zależy jak najbardziej od danego wykonawcy.