Sposoby układania styropapy

 

Według wielu monterów jak i specjalistów styropapa jest materiałem, który łątwo się układa. Jednak podczas jej montażu nie można zapominać o stosowaniu się do zasad sztuki dekarskiej. Jak i też ważne jest aby stosować się do wytycznych, które narzucają producenci tego materiału do krycia dachu.

O czym pamiętać aby dobrze zamontować styropapę?

styropapa we WrocławiuNajważniejsze, aby montaż na dachu styropapy zlecić wyspecjalizowanemu dekarzowi z doświadczeniem. Styropapa we Wrocławiu przez jedną z firm jest montowana przy pomocy sprawdzonego jak i najlepszego kleju bitumicznego. Także styropapa we Wrocławiu przez wiele firm jest montowana poprzez zastosowanie odpowiednich jak i trwałych łączników mechanicznych, oczywiście muszą być one przeznaczone do styropapy. Jeśli chodzi o klej to ważne jest, aby nie posiadał on związków, które są szkodliwe do styropianu, ale także aby w jego składzie nie było żadnych rozpuszczalników organicznych. Często producenci styropapy w instrukcji wskazują jaki klej będzie odpowiedni do ich produktu. Wybierając kołki musimy pamiętać, aby wybrać te odpowiednie. To znaczy powinny one być dobrane do montowanego produktu (rodzaj oraz ilość). Ważne, że dane kołki muszą być przeznaczone do rodzaju dachu jak i ich zakotwienia powinny odpowiadać podłożu, do którego będą montowane. Zależnie czy podłożem jest drewno beto czy też blacha kołki będą inne. Jeśli chodzi o ilość kołków to dobiera się ją na podstawie wielkości dachu, grubości warstwy, którą się montuje jak i strefy obciążeniem wiatrem czy śniegiem.

Ważne również jest to, aby przed rozpoczęciem montażu przygotować odpowiednio podłoże. Przede wszystkim musi być ono suche do tego również musi być zagruntowane specjalną emulsyjną masą asfaltową. Ważne jest to, aby dach w naszym domu był szczelny.