Słupki odpowiedzialne za ochronę ludności cywilnej

 

W związku z coraz częściej występującymi atakami terrorystycznymi na terenie państw Europy. Władze dużych miast coraz częściej podejmują decyzję o wybudowaniu specjalnych zapór, których podstawowym zadaniem jest powstrzymać przed wjazdem na konkretne tereny pojazdy nieuprawnione. Najczęściej są to budynki rządowe, deptaki lub tereny położony w pobliżu dużych centrów handlowych. 

Blokady powstrzymujące ataki terrorystyczne

automatyczne słupki antyterrorystyczneGłównym i podstawowym zadaniem tego typu systemów jest zapewnienie maksymalnej możliwej ochrony ludności przebywającej na terenach obiektów użyteczności publicznej. Automatyczne słupki antyterrorystyczne w bardzo wielu aspektach różnią się od zwykłych odpowiedników stawianych na drogach. Słupek mający na celu powstrzymywać ataki terrorystyczne posiadają maksymalnie wzmocnioną oraz pogrubioną konstrukcję. Obecnie najczęściej produkowane z bardzo wytrzymałych i odpornych na różne czynniki zewnętrzne stopów stali. Aby taka blokada została prawidłowo zamontowana musi zostać wkopana około dwa metry w ziemię i tam dodatkowo zabezpieczana specjalnymi kotwami. Główną zaletą automatycznych słupków antyterrorystycznych jest możliwość chowana całej konstrukcji w ziemi, a w razie jakiegokolwiek zagrożenia lub podejrzenia wystąpienia takowego wysuwają się i stanowią blokadę praktycznie nie do pokonania. Obecnie najczęściej tego typu słupki najczęściej wykorzystywane są przez jednostki wojskowe lub instytucje rządowe takie jak ambasady. Sterowanie takimi blokadami najczęściej odbywa się przy pomocy specjalnie zaprogramowanego pilota wysyłającego sygnały radiowe.

Stosowanie tego typu blokad ma na celu przede wszystkim zapewnienie maksymalnej ochrony. Prawidłowym zamontowaniem oraz późniejszym serwisowaniem takich słupków zajmują się specjalne firmy, które zatrudniają pracowników wyszkolonych z zakresu bezpieczeństwa. Według wielu specjalistów są obecnie najlepszym środkiem zabezpieczającym wjazdy na wszelkiego rodzaju tereny zagrożone.