Rozwiązanie sanitarne do oczyszczania ścieków

Węzeł sanitarny w obecnych czasach jest niezbędnym elementem infrastruktury każdego budynku zarówno wielorodzinnego jak i również jednorodzinnego. Każdy inwestor w pewnym momencie powstawania budynku staje przed dylematem wyboru odpowiedniej technologi do zapewnienia obsługi sanitarnej swojej inwestycji ponieważ na rynku jest dostępnych co najmniej kilka różnych rozwiązań różniących się ceną i funkcjonalnością.

Oczyszczalnie biologiczne dla domu jednorodzinnego

biologiczna oczyszczalniaJednym z bardzo ciekawych rozwiązań, które każdy inwestor może zaimplementować szczególnie podczas budowy domu jednorodzinnego jest biologiczna oczyszczalnia ścieków jako główny system obsługi całego węzła sanitarnego budynku. Jest to rozwiązanie bardzo proste i dodatkowo nie wymagające zbyt wielkich nakładów finansowych, które można wdrożyć samodzielnie kierując się jedynie wytycznymi przedstawionymi w dołączonej przez producenta instrukcji montażu i posadowienia. Oczywiście jeżeli nie posiadamy zbyt wiele wolnego czasu lub jest on dla nas zbyt cenny, albo nie mamy wielkich zdolności manualnych w tym zakresie, możemy zamówić dodatkowo usługę montażu. Usługę taką otrzymamy bezpośrednio od producenta lub sprzedawcy, ewentualnie zostaniemy skierowani do współpracującej z konkretnymi rozwiązaniami fachowej firmy usługowej. Niezależnie od wybranego sposobu montażu całego rozwiązania ważne jest wykonanie wszystkiego zgodnie z zaleceniami producenta aby można było w przyszłości skorzystać z gwarancji i ewentualnych reklamacji.

Wybór oczyszczalni biologicznej jako głównego rozwiązania dla naszego budynku może dodatkowo w przyszłości wiązać się z dużo mniejszymi kosztami ukierunkowanymi szczególnie na wywóz nieczystości stałych, ponieważ w takich rozwiązaniach część nieczystości jest rozprowadzana przez drenaże i filtrowana przez odpowiednie warstwy ziemi.