Rozrywka w prywatnym domu seniora

prywatny dom seniora

Osobom, które przebywają w instytucji jaką jest dom seniora trzeba w jakiś sposób zapełnić czas. Pamiętać należy, że osoby te nie są młode i posiadają swoje nawyki kształtowane przez dziesiątki lat. Gdy mieszkali jeszcze w swoich mieszkaniach po porannej toalecie jedli śniadanie, szli do piekarni po pieczywo i do kiosku po prasę.

Prywatny dom seniora mieści się w Bydgoszczy

prywatny dom senioraPóźniej dzień szedł im w rytmie poszczególnych programów telewizyjnych i seriali. Na koniec dnia trzeba obejrzeć informacje, później kąpiel i sen. Na drugi dzień to samo. To życie chociaż w tym wypadku monotonne stało się dla nich czymś bardzo ważnym. Nagle, gdy widzą szyld „prywatny dom opieki” uginają się pod nimi nogi. Co teraz? Bez nadzoru czy opiekuna już nie wyjdzie, bo uznają to za ucieczkę. Wobec tego przed wielkim wyzwaniem stają opiekunowie tychże staruszków. Opieka nad osobami starszymi jest sporym zadaniem i trzeba mieć swoje sposoby i pomysły aby zainteresować seniorów, tym co dla nich wybraliśmy. Standardowo w takich wypadkach najczęściej wyciągane są plansze w bingo. Osoby starsze chętnie zasiadają do swoich karteczek i kółkami zasłaniają wylosowane numerki. Gra niewinna, jednak wciągająca, bowiem wygrywając mamy wrażenie, że dopisuje nam szczęście. Przegrywając natomiast mamy nieodzowną chęć odegrania się. Często w osobach starszych budzi się duch hazardzisty i chcą grać o swoje emerytury. Prywatny dom seniora, który mieści się w Bydgoszczy musiał w swoim statucie zabronić gry na pieniądze.

Pomiędzy staruszkami dochodziło bowiem do różnego rodzaju sporów na tle finansowym. Uważając, że ich rywal oszukiwał żądali zwrotu przegranej gotówki. Nie było to dla nich bezpieczne ani też zdrowe.