Przyjazna dla środowiska i bezpieczna pianka poliuretanowa

Każdy budynek warto izolować przed ucieczką ciepła zimą oraz napływem gorącego powietrza latem. Są różne metody izolowania ścian domów. Można zastosować styropian, wełnę mineralną i piankę PUR. Z tych trzech najbardziej popularnych rozwiązań na szczególną uwagę zasługuje pianka poliuretanowa.

Pianka poliuretanowa stosowana jako materiał do izolacji termicznej i akustycznej

izolacje natryskowe białystokJest to izolacja, którą można wykonać za pomocą natrysku. W ten sposób bardzo często izolowane są poddasza. A to dlatego, że pianka jest w stanie dotrzeć w naprawdę każde miejsce, nawet najmniejszą szparę. Wynika to z faktu, że pianka poliuretanowa wydzielana jest w postaci płynnej. Na powietrzu (po wydostaniu się ze zbiornika) pianka zaczyna zwiększać swoją objętość. Właśnie wtedy wchodzi w każdą najmniejszą szparę. Takie izolacje natryskowe białystok sprawdzają się zarówno na powierzchniach poziomych jak i pionowych. Ogromną zaletą pianki poliuretanowej jest to, że nie tworzy ona specyficznych mostków termicznych. Z biegiem czasu zarówno styropian jak i wełna mineralna zaczynają opadać, przez co tworzą się wolne przestrzenie. Nie jest tak w przypadku pianki poliuretanowej. Ta może przez wiele lat spełniać swoją rolę doskonale. Kolejną zaletą pianki PUR jest to, że jest ona rozwiązaniem ekologicznym. Chodzi o to, że nie wydziela żadnych szkodliwych substancji do środowiska naturalnego. Pianka poliuretanowa nie przyciąga też szkodników tj. myszy czy szczury.

Jest dla gryzoni i owadów całkowicie obojętna. Oprócz tego pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym o dużym zakresie bezpieczeństwa. Pianka nie doprowadza do rozprzestrzeniania się ognia. Ogień gaśnie na piance poliuretanowej, a na to nie można liczyć w przypadki styropianu i wełny. Pianka PUR jest nie tylko doskonałym materiałem do izolacji termicznej, ale też akustycznej.