Protezy zębowe

Własne zęby są – jak konto w banku. Jeśli go nie ma, lub staje się puste, zaczyna być nieprzyjemnie. I to nie z powodu nagłego braku pieniędzy (pieniądze, to rzecz nabyta, zawsze można coś z czasem zarobić), ale z powodu tego, że znikają one za naszą sprawą (i wiedzą). Wpłacamy i nie patrzymy finału. A żyć jakoś trzeba.

Jeśli braknie własnych zębów

protetyka zębowa w ToruniuJeśli już tak się stanie, że to z powodu strachu, braku czasu, czy też innych „nieprzewidzianych zdarzeń” stracimy zęby, z początku możemy się nawet ucieszyć. O, fajnie! Wreszcie nie muszę bać się dentysty! Niestety. To wcale nie jest takie piękne i wygodne. Zęby u człowieka (po mleczakach) rosną tylko raz. Jeśli je stracimy, już nie urosną. Dziąsła opadają, robią się zmarszczki wokół ust, szwankuje trawienie (jeśli nie mamy czym gryźć i nierozdrobnione jedzenie „spada do żołądka”, mogą zacząć się problemy nawet z wątrobą, która ma przecież więcej pracy i nie razi sobie z nową sytuacją. Także odczuwamy dyskomfort w kontaktach z innymi ludźmi, ponieważ niestety brak zębów jest bardzo widoczny. Ogólnie stan zdrowia może się popsuć bardzo szybko i to nie tylko ten fizyczny, ale także psychiczny. Rada jest oczywista: protetyka zębowa w Toruniu, lub w innym mieście – zależy gdzie akurat mieszkamy. Oczywiście, sama proteza zębowa wcale nie jest tak wygodna i często potrzeba lat, aby wreszcie się do niej przyzwyczaić, lub tak ją dopasować, że będzie się nadawać do użytku. Nie będzie nas gnieść, ani prowokować wymiotów – bo i tak się zdarza.

To bardzo ważne, aby dbać o zęby. Jeśli już jednak je stracimy, nie wahajmy się natychmiast skorzystać z usług protetyka. Czym szybciej to zrobimy, tym lepiej. Dziąsła przyzwyczajają się do rzeczywistego stanu rzeczy i taka sztuczna proteza też nie będzie dla nich niczym złym.