Praktyczny kokon dla niemowlaka

Małe dzieci są jeszcze mało ruchliwe, ale zmienia się to błyskawicznie w miarę upływu czasu. Po paru miesiącach życia, niemowlak potrafi się przewracać z pleców na brzuszek i może się przeturlikać z jednego końca łóżka na drugi.

Jak wyglądają kokony niemowlęce?

kokon dla niemowlakaJeżeli kompletujemy wyprawkę dla nowo narodzonego dziecka, to nie może w niej zabraknąć materaca do łóżeczka, rożka, w który owiniemy maluszka i specjalnego kokonu, w którym będzie on leżał. Do przenoszenia dziecka przyda się rożek, lub becik, a miejscem gdzie może spokojnie leżeć, kokon dla niemowlaka. Posiada on podwyższone, miękkie boki, które stwarzają mu barierę nie do przejścia. Brzegi kokonu są ściągane na sznureczki, które po zaciągnięciu, tworzą ciasną przestrzeń, w której maluszek czuje się bardziej komfortowo, bo takie warunki przypominają mu te panujące w brzuszku mamy. Małe dzieci lubią być ciasno owinięte, dlatego dobrze się czują w rożkach, czy kokonach. Jest on uszyty z miękkiej bawełny i wypełniony specjalną pianką w miejscu gdzie dziecko leży, oraz kuleczkami silikonowymi w brzegach, które są miękką osłoną. Maluch leżący w środku na plecach, lub brzuszku nie ma prawa się przemieścić, gdyż jest zabezpieczony z każdej strony. W sklepach znajdziemy jedno, lub dwustronne kokony niemowlęce, które są uszyte z dwóch rodzajów materiałów. Z jednej mają miękką bawełnę, a z drugiej ciepły polar. Taki model jest całoroczny, bo w lecie chłodzi, a w zimie będzie grzać maluszka. Dziecko może w nim spać w wózku, albo w łóżeczku.

Kokony są bardzo praktyczne, gdyż małe dzieci w nim śpią i leżą, nieco większe mogą siedzieć, a dla tych, które potrafią już chodzić, może być matą do siedzenia na podłodze. Możemy go w całości prać w pralce, co jest dużym udogodnieniem.