Powietrzne pompy ciepła.

pompa ciepła powietrze woda

Dzięki nim możesz podgrzewać wodę i powietrze naprawdę niskimi kosztami. Działa dzięki powietrzu. Taka pompa może ogrzewać dom nawet przy temperaturze -20 stopni Celsjusza na dworze!

Pompa ciepła powietrze woda

Pompa ciepła powietrze woda pobiera ciepło z powietrza (nawet zimnego) i po ogrzaniu wody w zbiorniku grzewczym wprowadza ja do obiegu grzewczego ogrzewają mieszkanie. Są tez pompy ciepła woda powietrze, które działają na odwrotnej zasadzie.
Pompa powietrza może być zainstalowana bez zbędnych wykopów. Do zamontowania jej nie potrzebujemy zezwolenia lokalnych władzpompa ciepła powietrze woda
Większość pomp ciepła jest wygodna, bo można je podłączyć do całego układu grzewczego lub tylko do części. Specjalna zintegrowana z pompą technologia TWS pozwala na szybsze ogrzewanie wody do wyższej temperatury. Woda tak jest mieszana z zimna dzięki czemu uzyskujemy więcej ciepłej wody do wykorzystania.
Wiadomo że część układu jest poza budynkiem i jest wystawiona na działanie różnych czynników atmosferycznych np. na zamarzanie. Pompy ciepła posiadają możliwość automatycznego rozmrażania układu, które działa tak długo jak jest to potrzebne dzięki czemu oszczędzamy energie
Pompy takie posiadają również technologie OPTI. Jest to inteligentny system regulacji który sprawia że pompa dostosowuje się do warunków obecnie panujących. Daje to maksymalną wydajność i zmniejsza pobór energii do minimum a co za tym idzie gwarantując najwyższy współczynnik efektywności rocznej.
Jakie możliwości daje nam taka pompa?
Dzięki niej możemy ogrzewać dom, nie wyrządzając szkody środowisku. Pompa dostarcza nam żądaną ilość ciepłej wody, no i nie musimy się martwic ze zabraknie nam jej. Powietrzna pompa ciepła dba o klimat w naszym domu na okrągło przez cały rok )wykorzystywanie latem jako klimatyzacja, a zimą ogrzewanie). Dzięki pompie możemy również podgrzać wodę w basenie. Pompy powietrzne są jednymi z najefektywniejszych form ogrzewania. Oprócz tego że są ekologiczne i nie wytwarzaj spalin są również bardzo efektywne. Wytwarzają dużą ilość ciepła przy niskim nakładzie energii a co za tym idzie są tanie w utrzymaniu. Warto wspomnie, że powietrzne pompy ciepła pozwolą nam zaoszczędzić na ogrzewaniu. To wszystko dzięki temu że działają z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (woda czy powietrze(woda czy powietrze) więc nie potrzebują żadnych surowców kopalnianych. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet do 75%.