Popularny model grzjenika

 

Ogrzewanie pomieszczeń w sezonie jesienno – zimowym jest bardzo ważne nie tylko dla domowników, ale również dla samego lokalu. W niedogrzanych pomieszczeniach, szybko pojawia się wilgoć, której potem ciężko się pozbyć, więc lepiej temu przeciwdziałać.

Jak wygląda grzejnik konwekcyjny?

grzejniki konwekcyjneWiększość kamienic, bloków czy apartamentów, posiada swoje ogrzewanie centrale, które jest sterowane przez sieć lub własną kotłownię. Przy takim rozwiązaniu, każde mieszkanie jest wyposażone w grzejniki połączone rurami, przez które płynie gorąca woda. Są też lokale, w których nie ma takiego rozwiązania i każdy lokator musi sam zadbać o ogrzewanie swojego lokalu. Wtedy najczęściej wykorzystywane są grzejniki konwekcyjne, które są zasilane energią elektryczną. Ich zaletą jest niewielki rozmiar, możliwość szybkiego nagrzania powietrza na określonej powierzchni i przenośny charakter. W sprzedaży znajdziemy grzejniki o różnej mocy, z wentylatorem lub bez. Podstawową ich funkcją jest regulacja mocy, dzięki czemu łatwo jest dostosować pożądaną temperaturę w pomieszczeniu. Grzejniki przekazują temperaturę do otoczenie poprzez promieniowanie  oraz swobodną konwencję. Pracują cicho i nie powodują powstawania ciągów powietrza. Dzięki dużemu wyborowi modelu, można je bez problemu dostosować do każdego pomieszczenia. Sprawdzą się w salonie, sypialni czy kuchni. Są wyjątkowo bezpieczne i mają automatyczny wyłącznik, w razie przegrzania. Jeżeli będziemy grzejnik wykorzystywać zgodnie z zaleceniami, to z pewnością będzie służył przez wiele lat.

Stare modele grzejników na energię elektryczną pobierały dużo prądu, więc były mało ekonomiczne. Natomiast najnowsze modele są bardzo wydajne i oszczędne w użyciu prądu. Można nimi ogrzewać pokoje, łazienkę, biura czy nawet lokale hotel.

Więcej o grzejnikach konwekcyjnych na: https://www.jaga.com.pl/