Pomysł na oryginalne wakacje

W pewnym momencie mojego życia zaczęło mi brakować powiewu świeżości. Praca ta sama, partner ten sam, wakacje zawsze w tym samym miejscu. I nie żebym na to narzekała. Moje życie bardzo mi się podoba, ale chciałam zrobić coś innego, nowego, ekscytującego. Przyszły mi na myśl tegoroczne wakacje.

Gdzie tanio wyczarterować łódź?

tani czarter łodziA może by w tym roku nie jechać w góry, ani nad morze, tylko na Mazury? Moglibyśmy pojechać większą paczką i wynająć sobie jakąś łódź na kilka dni. To zupełnie coś innego, niż do tej pory. Lubię pływać, ale robię to rzadko, tak samo jak mój partner. Musiałam sprawdzić, czy w ogóle stać nas na taki pomysł. Wyszukałam w googlach tani czarter łodzi i porozglądałam się w cenach. To one są nas priorytetem. Nasza paczka to w większości ludzie na stażach lub na początku swojej srogi zawodowej. A wynajęcie łodzi kosztuje różnie. Myślę, że nam nie potrzebne są luksusy. Gdy zorientowałam się, za ile możemy mieć łódź, zaczęłam obdzwaniać znajomych. Doszukałam się informacji, że musimy wynająć kogoś z patentem sternika lub ktoś z nas musi taki mieć. Mógł taki posiadać tylko Grzegorz. Wiedziałam, że reszta na pewno nigdy nie sterowała. Pływanie po mazurskich jeziorach miało być dla nas powiewem świeżości. Ceny czarteru były porównywalne do tego co wydawaliśmy na wakacje nad morzem. Jak najbardziej wchodził w grę. Kilka dni później każdy przystał na pomysł; okazało się też, że Grzegorz ma patent sternika. Mogłam rezerwować termin. Byłoby to proste gdyby nie to, że każdy z nas chciał inną łódź i ostatecznie wybraliśmy jedną w drodze losowania.

Czasem tak trzeba, gdy kilkoro dorosłych ludzi nie może dojść do porozumienia. Ostatecznie nasz wybór – albo wybór losu – okazał się bardzo dobry i postanowiliśmy, że za dwa lata spędzimy wakacje w ten sam sposób. A może nawet za rok? Bo jeszcze nie zdążyła nam się tak forma wypoczynku znudzić. Oby jak najdłużej tak było!