Podłączenie płyty indukcyjnej – wynajmij specjalistę!

Elektryk

W dzisiejszych czasach nowoczesna płyta indukcyjna to coraz powszechniejszy element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni ze względu na odejście od użycia gazu do zasilania kuchenek domowych oraz znacznym uproszczeniu przy konstrukcji nowych domów ze względu na odejście od prowadzenia dodatkowych instalacji gazowych, które mogą się okazać całkowicie zbędne.

Warto wynająć specjalistę do podłączenia płyty indukcyjnej

ElektrykPodłączenie płyty indukcyjnej nie jest trudną sztuką jednakże już wiele osób na samym początku potrafi popełnić kluczowy błąd przy doborze odpowiedniej płyty indukcyjnej, nie zwracając uwagi na takie elementy jak odpowiednie instalacja elektryczna w samym domu czy mieszkaniu. Zdarza się to zwłaszcza w miastach takich jak warszawa (w dzielnicach ursynów czy wilanów), gdzie coraz częściej znajdziemy nowoczesne budynki oraz zabudowę, ale jednocześnie wiele z domów wymaga porządnej modernizacji instalacji elektrycznej, która nie przewidziała takiego poboru mocy przez pojedyncze mieszkanie już na etapie projektu i do tego przyda się nam Elektryk-mokotów.
Już na etapie doboru odpowiedniej dla siebie płyty indukcyjnej warto jest zapoznać się z instalacją elektryczną w własnym mieszkaniu ze względu na moc, jaką możemy podłączyć w kuchni. Sama płyta indukcyjna z pewnością może być jednym z najbardziej energochłonnych elementów nowoczesnej kuchni, z tego względu należy sprawdzić, czy sama kuchnia ma odpowiednie przyłączenia ku temu. Jedynym z rozwiązań by zaradzić ograniczonej mocy (dwóch tysięcy trzystu wat – moc jednego standardowego gniazdka) jest dobranie odpowiedniej płyty indukcyjnej kierując się głównie jej mocą oraz ilością palników, które posiada – płyta indukcyjna w mniejszej mocy posiada maksymalnie dwa palniki.

Alternatywnym rozwiązaniem zaradzenia sytuacji, gdy nie posiadamy odpowiedniego przyłącza elektrycznego jest skorzystanie z usług profesjonalisty – elektryk będzie mógł na nasze życzenie dokonać częściowej modernizacji instalacji elektrycznej, która pozwoli nam na szerszy wybór pośród danych płyt.