Oferowane atrakcje w Kudowie Zdrój

Położona na Dolnym Śląsku Kudowa Zdrój słynie z wielu atrakcji. Ta malownicza miejscowość dzięki położeniu geograficznemu i oryginalnemu klimatowi jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Oblegana przez cały rok przez rzesze kuracjuszy słynie ze swoich uzdrowiskowych walorów.

Atrakcyjne miejsca w Kudowie Zdrój

kudowa zdrój atrakcjeW licznych domach zdrojowych i pensjonatach liczni kuracjusze oddają się zdrowotnym zabiegom pomagającym w rehabilitacji i rekonwalescencji. Uzdrowisko Kudowa Zdrój atrakcje oferuje przez cały rok. Występujący tu klimat jest podobny do alpejskiego, dlatego w zimie licznie przybywają tu amatorzy sportów zimowych, którzy korzystają z okolicznych stoków oddając się swojej pasji. Okoliczne góry bogate są w malownicze szlaki turystyczne, które poza pieszymi wędrówkami oferują także trasy rowerowe sięgające aż do sąsiadujących Czech. Atrakcyjność miejsca sprzyja wypoczynkowi, dlatego tak licznie odwiedzane jest przez emerytów i rodziny z dziećmi. Mieszczący się w w centrum Kudowy Zdrój Park Zdrojowy codziennie przyciąga rzesze spacerowiczów, którzy korzystają z uroków przyrody. W parku znajduje się pijalnia wód zdrojowych bogatych w minerały i życiodajne pierwiastki . Dom zdrojowy oferuje bogatą ofertę noclegową z dodatkowymi usługami takimi jak masaże, odnowa biologiczna i lecznicze zabiegi. Turyści chętnie korzystają z spa, relaksując się i wypoczywając w kurortach. Poza walorami uzdrowiskowymi i sportowymi, Kudowa Zdrój oferuje atrakcje związane z historią tego miejsca. Niezliczone kapliczki, stare chaty i inne zabytki architektoniczne przyciągają turystów i fotografów. Ale największa atrakcją jest Kaplica Czaszek. To niesamowite sakralne dzieło zachwyca i przeraża jednocześnie. Stworzone w osiemnastym wieku dzieło, jest hołdem złożonym okolicznym mieszkańcom. Są tan złożone kości wójtów gminy, lokalnych bohaterów i zwykłych mieszkańców. Jako jedna z trzech takich budowli w Europie stanowi nie lada atrakcję turystyczną. Dużym zainteresowaniem cieszy się również rezerwat Błędnych Skał. Zbudowany ze skał narzutowych labirynt jest niesamowitym dziełem natury.

Kudowa Zdrój przyciąga turystów licznymi atrakcjami. Jest ciekawym turystycznie punktem na mapie Polski. Z bogata historią, niesamowitymi dziełami natury sprawia, że corocznie przybywa do niej mnóstwo turystów i kuracjuszy. To uzdrowiskowe miasteczko warto odwiedzić z rodziną i przyjaciółmi. Spędzić kilka dni ciesząc się wszystkimi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi.