Odporne elewacje wentylowane

 

Nowoczesne budownictwo najczęściej opiera się o takie rozwiązania, które łączą w sobie prostotę wraz z funkcjonalnością. Coraz częściej słyszy się o tym, że proste rozwiązania są najlepsze i niekiedy faktycznie tak jest. Jakiś czas temu znacznym uznaniem zaczęły cieszyć elewacje wentylowane, które są teraz niezwykle często stosowane w nowoczesnych domach. 

Sprawdzone rodzaje elewacji

elewacje wentylowane montażElewacja budynku jest swego rodzaju wizytówką domu oraz oczywiście jego właścicieli. Warto więc inwestować w elewacje, które będą wyglądały estetycznie. Niemniej jednak najważniejszą kwestią związaną z elewacjami jest ich funkcjonalność. Elewacja ma bowiem stanowić przede wszystkim skuteczną barierę przed dostawaniem się do wnętrza budynku zimnego powietrza. Dodatkowo elewacja ma chronić przed ubytkiem ciepłego powietrza z wnętrza zabudowania. Wspomniane we wstępie elewacje wentylowane mogą skutecznie łączyć estetykę wraz z funkcjonalnością. Jeśli chodzi o kwestię jaką są elewacje wentylowane montaż tego typu rozwiązań jest bardzo popularny zarówno w Polsce jak i w innych krajach. W tym rodzaju elewacji dochodzi do eliminowania możliwości wystąpienia kanalików termicznych, które są niezwykle groźne. Poprzez te kanaliki dochodzi bardzo często do kondensacji pary wodnej. Jeśli dopuścimy do jej skraplania na ściankach to należy liczyć się z tym, że zajdzie realne ryzyko wystąpienia na ścianach wilgoci a z czasem nawet pleśni i grzybów.

Jak sama nazwa wskazuje elewacje wentylowane pozwalają na skuteczne odprowadzanie powietrza spod zewnętrznych warstw elewacji. Dzięki temu możemy być spokojni o efektywność takich systemów wentylacyjnych oraz o kondycję ścian naszego budynku. Na chwilę obecną w naszym kraju funkcjonuje znaczna liczba firm, która zajmuje się tworzeniem instalacji tego typu.