Nowoczesne kasy fiskalne w Chorzowie

Skończyły się czasy dla nieuczciwych przedsiębiorców, którzy nie posiadali kas fiskalnych i wedle prawa sprzedawali swoje towary czy tez usługi nie dokumentując tego, czyli nielegalnie. Od dziś, urzędnicy ruszają w teren, by sprawdzać czy małe i średnie przedsiębiorstwa wystawiają paragony swoim klientom. Dotychczas udając się ,czy to do fryzjera, czy to do kosmetyczki, nie zawsze otrzymywało się paragon. 

Rośnie liczba kas fiskalnych w sklepach

kasy fiskalne z ChorzowaJak wyliczyli urzędnicy, rocznie Skarb Państwa tracił ponad 100 milionów złotych, z tytułu nie wystawianych paragonów. Bardzo często, takie rzeczy, dzieją się w małych zakładach usługowo-handlowych jak fryzjer, mechanik czy wizyta u szewca. Większość z nas nie koniecznie dostawała paragon, gdyż jak widzieliśmy efekt pracy fryzjera paragon nie był nam potrzebny. Najczęściej płaci się w takich miejscach gotówka  po czym pospiesznie opuszcza się lokal. Dla nas nie stanowi to problemu, dla przedsiębiorcy to dodatkowy zysk w postaci nie odprowadzonego podatku. Nie odprowadzając podatku, za usługi trudno załatać dziurę budżetową która trapi nasz kraj. Od teraz, wszystkie przedsiębiorstwa, będą dokładnie prześwietlane czy wystawiają paragony swoim klientom. W związku z tym, niezbędna jest instalacja kas fiskalnych we wszystkich zakładach. Przetarg w większości wygrała duża firma z Śląska. Tak oto, kasy fiskalne z Chorzowa, zmuszą nieuczciwych przedsiębiorców do regularnego płacenia podatków.

Jak podaje Ministerstwo Finansów, kary za nieprzestrzeganie prawa będą bardzo wysokie, co ma nakłonić firmy do uczciwego rozliczania się. Teraz, będziemy musieli się przyzwyczaić, że kupując nawet drobne rzeczy na targu będziemy otrzymywali paragon i oczywiście możemy zgłosić naruszenie przepisów, gdy nie otrzymamy go po zawartej transakcji.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Sklepy