Nowa jakość ekogroszku

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o piecach na ekogroszek i o jego przewadze nad węglem. Szczególnie mocno podkreśla się jego czystość, gdyż wydziela on prawie dwukrotnie mniej zanieczyszczeń do atmosfery, niż tradycyjny węgiel kamienny czy brunatny, dlatego wielu właścicieli skaldów węgla sprowadza jak najwyższej jakości ekogroszek z obróbki węgla.

Ekogroszek podbija Toruń

ekogroszek z ToruniaPrawdziwym hitem ekogroszek stał się w Toruniu, gdy jeden z właścicieli sklepów zamówił na próbę nowy ekogroszek, który nie był zbyt znany w tych okolicach. Jak się okazało stał się on prawdziwym hitem, a rozwój pieców i ich technologii daje możliwość palenia tylko i wyłącznie ekogroszkiem co jeszcze przyspieszyło sukces. Na rozwój wydarzeń nie trzeba było długo czekać, gdyż ekogroszek z Torunia zyskał w ciągu tygodnia taka dużą popularność, że inni dostawcy również zaczęli go sprowadzać i tak w ciągu jednego sezonu ludzie zaczęli wymieniać swoje piece na te specjalnie przygotowane pod ekogroszek. Zdarzają się sytuacje, gdzie zjeżdżają się osoby z okolicznych miast, aby rzeczywiście móc przetestować ten nowy ekogroszek jaki jest oferowany w Toruniu. Warto dodać, ze jego cena utrzymuje się na takim samym poziomie jak cena zwykłego węgla, co jeszcze bardziej kusi klientów do zainwestowania w piec na ekogroszek, aby moc korzystać z jego zalet i atutów jakie w sobie posiada.

Sam ekogroszek jest również bardzo wydajny, gdyż nie trzeba co chwila dokładać go do pieca, aby utrzymać temperaturę i pilnować by ogień nie przygasał. Dodatkowo jest on bardzo czysty i po wypaleniu się nawet dużych ilości węgla na raz ilość popiołu jest znikoma, także czyszczenie pieca może odbywać się  rzadziej, anie po każdym paleniu jak w przypadku węgli innego rodzaju.