Niedoświadczony detektyw

detektyw

Niestety nikt nie rodzi się geniuszem. Jesteśmy jak ta pusta karta, która z wolna zapełnia się, kiedy nabieramy życiowych doświadczeń.

Detektyw to profesja w której dużą rolę odgrywa doświadczenie

detektywSzkoda, że zajmuje to tyle czasu, bo moglibyśmy uniknąć wielu błędów, gdyby nie potrzeba było dowiadywać się wszystkiego z wolna. Niestety jednak w życiu popełnia się wiele błędów. Najgorzej jednak wtedy, kiedy szkodę może ponieść również osoba niczemu niewinna. Tak się stało ostatnio, kiedy zleciłam usługi detektywistyczne osobie, która dopiero zaczynała działać w tej branży. Nie była to jakaś poważna sprawa, więc stwierdziłam, że detektyw Śląsk na pewno sobie poradzi. Na Śląsku nie ma zbyt dużo tego typu biur, więc tym bardziej nie uśmiechało mi się jeździć gdzieś do większego miasta. Detektyw stwierdził, że podejmie się zlecenia, które, jak później się okazało, go przerosło. Mógł powiedzieć, że się na tym nie zna, ale on milczał. Zdaje się, że myślał, iż jakoś nadrobi wiedzowe braki. Na koniec jednak swoich obserwacji stwierdził, że niestety nie rozwikła tej zagadki. Było to dla mnie jak potwarz. Chciałam wykrzyknąć, że za co ja mu płaciłam i to nie małe pieniądze. Udało mi się jednak z nim dogadać i teraz nie mam mu za złe. Rozumiem, że każdy może się czasami mylić. Grunt, żeby się po prostu uczyć na błędach.

Moja sprawa nie było z gatunku bardzo istotnych, więc mogłam trochę poczekać na realizację. Nie spodziewałam się jednak, że będę musiała szukać innego detektywa, by się nią zajął. Czasami tak bywa. Cieszę się, że nikt nie chowa do nikogo urazy.