Napęd do zasuwy to serce pompy betonu

napędy do zasuw

Niektóre osoby zastanawiają się, po co firmy budowlane zatrudniają mechaników i specjalistów od naprawy urządzeń mechanicznych. Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – ponieważ używają ciężkiego sprzętu o bardzo zaawansowanej budowie. Specjaliści od budowlanki czasem nie będą w stanie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Każda pompa betonu musi posiadać napędzaną zasuwę

napędy do zasuwNie bez powodu zainteresowanie takimi urządzeniami jest wysokie. Dobra pompa do betonu, którą można kupić obecnie na podwoziu auta ciężarowego, jest w stanie wtłoczyć na wysokie kondygnacje beton, który będzie potrzebny, aby wykonać strop i posadzkę, a więc przejść do następnego etapu budowy. Często nie ma też znaczenia rodzaj mieszanki, gdyż zasuwy w takich pompach są w stanie tłoczyć nawet taką o grubych ziarnach, która oparta została na żwirze. Wówczas jednak napęd takiej zasuwy pracuje pod ogromnym obciążeniem. Jest on jednak w stanie to wytrzymać, i to bez większych problemów, gdyż do tego celu własnie został zaprojektowany. Jeżeli interesują nas kompletne napędy do zasuw danego typu to warto kupić je od dobrego dystrybutora. W ten sposób przedłużymy sobie gwarancję na nasze urządzenie oraz będziemy mogli w spokoju pracować, bez obaw, że zaraz coś się znowu uszkodzi i nie będzie mogło dalej pracować i wykonywać swoich obowiązków, a to zatrzyma całą budowę.

Pchanie budowy na przód jest bardzo ważne. W budownictwie terminy nieustannie gonią, tak więc maszyny musza być gotowe, aby pracować na pełnych obrotach. Dopiero wykorzystując najlepszy ciężki sprzęt, w tym pompy do betonu, można terminowo realizować inwestycje, zwłaszcza takie, w których wykorzystuje się duże ilości betonu, który jest solidnym i trwałym materiałem, na który warto się zdecydować podczas projektowania.